tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 14 marca 2022

[ZDJĘCIA] Uderzenie w przestępczość narkotykową

Tyscy kryminalni wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z przestępczością narkotykową. Od podejrzanych śledczy przejęli znaczne ilości narkotyków. Zatrzymany 24-latek został tymczasowo aresztowany, a o rok młodszy trafił pod policyjny dozór. Grozi im kara nawet 12 lat więzienia.

Reklama

Uderzenie w przestępczość narkotykową - 03.2022 · fot. KMP Tychy


Tyscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wspólnie z policjantami Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach uderzyli w przestępczość narkotykową. Z posiadanych przez mundurowych informacji wynikało, że 24-letni tyszanin oraz jego o rok młodszy znajomy mogą posiadać znaczne ilości narkotyków. Policjanci się nie mylili. Po wykonaniu czynności w mieszkaniach podejrzanych, stróże prawa przechwycili amfetaminę, marihuanę, tabletki ekstazy, kokainę oraz inne substancje psychoaktywne.

Z zabezpieczonych narkotyków można było przygotować około 11 tysięcy dilerskich działek o łącznej, czarnorynkowej wartości sięgającej pół miliona złotych. Ponadto policjanci zabezpieczyli ponad 8 tysięcy złotych.

Sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec 24-latka tymczasowego aresztowania. Z kolei 23-letni mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. W świetle przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.