tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 13 marca 2022

[Historyczne zdjęcie] Sielski widok na osiedle N

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Tęsknicie za ciepłymi dniami? Dziś w cyklu historycznym dajemy Wam tego namiastkę. Zdjęcie przedstawia pole uprawne na osiedlu T z widokiem na osiedle N.

Reklama

osiedle N , historyczne zdjęcie
Widok z pól uprawnych (teren przyszłego osiedla T) na osiedle N. Na zdjęciu budynki przy ulicy Hanki Sawickiej (obecnie aleja marszałka Józefa Piłsudskiego), 1976 rok · fot. Andrzej Czyżewski / archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach


Czarno-biała fotografia. Przedstawia widok na osiedle mieszkalne. Widok został uchwycony z perspektywy pól uprawnych, które zajmują ponad połowę ujęcia. Główny bohater, czyli osiedle, wyłania się zza wysokich i gęsto porośniętych zbóż. Między zbożami pojedyncze białe kwiaty - stokrotki lub rumianek.
Fragment osiedla to przede wszystkim, rzucający się jako pierwszy w oczy, wielopiętrowy blok, znajdujący się z prawej strony kadru. Za nim, do lewej strony kadru, pozostałe bloki, również te niższe trzypiętrowe. Powyżej, na niebie pojedyncze chmury.

Po jeszcze więcej inspirujących kadrów z budowy miasta w latach 50.-80. XX wieku zapraszamy do wirtualnej mapy-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie”: http://www.abc.tychy.pl. Tam znajdziecie 900 zdjęć 8 fotografów i prześledzicie blisko 40 lat historii tyskiej architektury.

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj