Wiadomości

  • 11 marca 2022
  • 12 marca 2022
  • wyświetleń: 1845

Charytatywnie w Browarze: Wojtek Mazolewski i Teatr pod Czwórką

W marcu w Browarze Obywatelskim w Tychach odbędą się dwie wyjątkowe imprezy charytatywne. W sobotę 26 marca w ramach projektu Tichauer Music wystąpi znany muzyk jazzowy Wojtek Mazolewski, który wraz ze swoim zespołem zagra koncert pt. „YUGEN”. Imprezę wspiera Polska Akcja Humanitarna. Z kolei w sobotę 19 marca artyści z niepełnosprawnościami z „Teatru pod Czwórką” pokażą swój spektakl „Ciemny teatr”. Dochód z koncertu Wojtka Mazolewskiego zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie, a ze spektaklu na rzecz uczniów Zespołu Szkół Specjalnych.

Wojtek Mazolewski
Wojtek Mazolewski · fot. materiały prasowe


W pomoc Ukrainie i ukraińskim obywatelom angażuje się, zgodnie ze swoją nazwą, Browar Obywatelski w Tychach. W sobotę 26 marca o godz. 19.00 odbędzie się wyjątkowe wydarzenie: koncert „YUGEN” w wykonaniu Wojtka Mazolewskiego i jego zespołu pod hasłem „Gramy dla Ukrainy!”. Artysta wystąpi w ramach projektu Tichauer Music i zagra utwory ze swojej najnowszej płyty pt. „YUGEN”. Dochód zostanie przekazany do Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) w celu pomocy Ukraińcom.

- Projekt Tichauer Music łączy muzykę, sztukę, wzajemną życzliwość i miłość do świata w jedno. Zwłaszcza w takich momentach jak teraz moja pamięć wraca do historii i przypomina mi się Gandhi, który dokonał rewolucji, ale nie walczył, po prostu zjednoczył ludzi... Przypominają mi się Dzieci Kwiaty z czasów Kontestacji, którzy nie walczyli, ale wyszli na ulicę i w lufy karabinów wkładali kwiaty. Co czuli ci po drugiej stronie? Nie zamykajmy się w bezpiecznej skorupie swoich domów, bo TERAZ przyszedł CZAS na nas - LUDZI. Bez wchodzenia w emocje, bez powtarzania zasłyszanych sloganów, z ODWAGĄ i MOCĄ w łagodny, stanowczy i odważny sposób opowiedzmy się za Życiem na naszych ludzkich, pełnych szacunku i miłości warunkach. W Browarze Obywatelskim - jednym z najpiękniejszych miejsc postindustrialnych w Europie - najlepsi muzycy co tydzień grają na jedynej w Polsce scenie 360 stopni, na której nagłośnienie zapewnia Target Sound. Nasze zaproszenie przejęli już VOO VOO, Raz Dwa Trzy, MIkromusic, Happysad, Lemon, Marek Dyjak czy Król. Dlatego zachęcamy wszystkich, aby pod hasłem Tichauer Plug In podłączyli się do pomocy Ukrainie i Ukraińcom. Zapraszamy serdecznie na koncert charytatywny Wojtka Mazolewskiego - mówi Anna Będkowska, wiceprezes Zarządu Tichauer.

Teatr pod Czwórką
Spektakl Teatru pod Czwórką · fot. Teatr pod Czwórką


Z kolei w sobotę 19 marca o godz. 18.00 odbędzie się spektakl „Ciemny teatr” Teatru pod Czwórką, którego artyści z niepełnosprawnościami z Zespołu Szkół Specjalnych przekażą widzom bogactwo swojego niebanalnego świata. Spektakl oparty jest na konwencji teatru ruchu, pantomimy, teatru cieni i teatru czarnego tła. To niezwykła forma sceniczna, której korzenie znajdują się na Dalekim Wschodzie i polega na tym, że aktorzy i scena są w kolorze czarnym, a widać tylko rekwizyty i dekoracje rozświetlone światłem UV. Dzięki temu wszystko wydaje się magiczne.

- Niepełnosprawność jest jedną z głównych barier uniemożliwiających pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zawodowym, czy kulturalnym, więc dlatego od lat tworzymy system wsparcia przeciwdziałający wykluczeniu społecznemu i nazwaliśmy go: Świat Idealny. Projekt powstał z ...marzeń o lepszym, bezpiecznym, przewidywalnym, „Idealnym Świecie”. Takim, w którym osoby potrzebujące wsparcia i pomocy potrafią żyć z uśmiechem w zgodzie i równowadze - mówi Iwona Dudek, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu.

Teatr pod Czwórką
Teatr pod Czwórką · fot. Teatr pod Czwórką


Teatr pod Czwórką jest laureatem wielu nagród, wyróżnień w ogólnopolskich, wojewódzkich przeglądach i prezentacjach teatralnych twórczości osób z niepełnosprawnością intelektualną. Teatr odnosi również sukcesy w przeglądach teatralnych, mierząc się z twórczością osób pełnosprawnych.

Teatr pod Czwórką
Teatr pod Czwórką · fot. Teatr pod Czwórką


Na terenie Browaru Obywatelskiego działa także Tichauer Art Gallery - Centrum Sztuki Współczesnej, które jest przestrzenią realizacji twórczych pasji artystów, a także miejscem prezentacji szeroko pojętej sztuki. Do końca marca można zobaczyć wystawę „Magia wyobraźni” - największą w Polsce wystawę prac Lecha Kołodziejczyka, w którą wchodzą najbardziej reprezentatywne obrazy powstałe na przestrzeni ponad 40 lat jego aktywności twórczej. Z kolei do 14 kwietnia jest czynna wystawa malarstwa Macieja Bieniasza - jednego z najważniejszych współczesnych mistrzów polskiej sztuki, Bułhakowa polskiego rysunku - twórcy symbolicznego i metaforycznego.

Teatr pod Czwórką
Teatr pod Czwórką · fot. Teatr pod Czwórką


Spektakl „Ciemny teatr” Teatru pod Czwórką: sobota 19 marca, godz. 18:00
Koncert Wojtka Mazlewskiego: sobota 26 marca, godz. 19:00
Adres: Browar Obywatelski, ul. Browarowa 21, Tychy

Linki do wydarzeń na Facebooku:
Koncert Wojtka Mazolewskiego https://www.facebook.com/events/889763215048490
Teatr pod Czwórką https://www.facebook.com/events/4642545742523397/

mazolewski

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Browar Obywatelski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Browar Obywatelski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Browar Obywatelski" podaj