Wiadomości

  • 13 marca 2022
  • wyświetleń: 1803

Spotkanie ze scenarzystą, pisarzem i reżyserem Igorem Brejdygantem

W środę, 23 marca o 18.00 gościem Mediateki w cyklu spotkań "Portrety literackie" będzie Igor Brejdygant.

Igor Brejdygant
Igor Brejdygant · fot. Maciej Zienkiewicz/Agencja Gazeta


Igor Brejdygant to scenarzysta, pisarz, reżyser, fotograf i aktor. To właśnie on stoi za sukcesem takich seriali jak "Ultraviolet", "Szadź" czy "Rysa”. Brejdygant książki pisze o poranku, zaś do scenariuszy siada wieczorami. W serialach najbardziej lubi to, że często może stawiać słowo 'koniec". Napisał scenariusze m. in. do "Zbrodni" (reż. Greg Zgliński), "Prostej historii o morderstwie" (reż. Arkadiusz Jakubik), "Palimpsestu" (reż. Konrad Niewolski) oraz "Paradoksu" (reż. Greg Zgliński, Borys Lankosz i Igor Brejdygant). W cyklu "Szaleńcy Pana Boga" zrealizował dokumenty "Bracia", "Kazanie nad czarną rzeką" i "Latawiec".

Jak pisze o sobie na swojej stronie: "Ostatnio sprawa się nieco skomplikowała i od dwóch lat jestem też trochę pisarzem. Pierwszy był Paradoks czyli wciąż pozostawałem w kręgu zainteresowań filmowych, ale już tegoroczna Szadź filmowa nie jest - przynajmniej póki co. Oczywiście sposób widzenia świata, opowiadania również nadal pozostaje częściowo filmowy. Najpierw widzę obrazy, potem z mozołem rzeźbię je w słowach".

Spotkanie poprowadzi dziennikarz Marcin Michrowski.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/461655702285889/

ar / tychy.info

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.