Wiadomości

  • 2 marca 2022
  • wyświetleń: 1134

Ważny apel strażaków dotyczący syren alarmowych

W naszym regionie, m.in. w domach prywatnych i placówkach opiekuńczych, są już uchodźcy z Ukrainy. Sygnały alarmowe, które wzywają strażaków do remizy, mogą wywołać u nich strach. Dlatego też strażacy z naszego regionu wystosowali specjalny apel.

Test syren alarmowych
Ważny apel strażaków dotyczący syren alarmowych · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Przywykliśmy już do sygnałów syren alarmowych, które wzywają strażaków do przybycia do remizy w celu zbiórki przed wyruszeniem np. do pożaru lub wypadku drogowego. Usłyszenie syreny alarmowej inaczej oceniają uchodźcy wojenni, dla których jest to sygnał do ukrycia się m.in. ze względu na nalot. Dlatego też ważny apel do mieszkańców regionu, którzy przyjęli uchodźców, wystosowali strażacy.

- W naszym mieście jak i na naszych osiedlach są już Uchodźcy z Ukrainy. Osoby te, kiedy słyszą syreny wiedzą, że mają iść się schronić. Dla nas to sygnał do zbiórki strażaków do remizy. Apelujemy o poinformowanie ich wcześniej, iż nasze syreny mogą być włączane i jest to standardowa procedura tak, aby zminimalizować ich stres - zaapelowali strażacy z naszego regionu.

mp / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Wojna na Ukrainie Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj