Wiadomości

  • 2 marca 2022
  • wyświetleń: 788

Na czym polega car detailing?

Materiał partnera:

Kierowcy, którym zależy na poprawie estetyki i zabezpieczeniu samochodu chętnie korzystają z usług car detailingu. Auto detailing nie ma jednej definicji. Rodzaj i zakres usług oferowanych w ramach detailingu często różni się w zależności do salonu oraz tego, które zabiegi w danym miejscu postrzegane są za najbardziej korzystne dla kierowcy i samochodu. Na czym polega car detailing? Z których usług warto skorzystać?

Na czym polega car detailing?


Usługi detailingoweInteresuje Cię car detailing - Warszawa ma do zaoferowania szeroki wybór usług, dzięki którym podniesiesz walory użytkowe i estetyczne swojego samochodu, a przed sprzedażą także jego wartość rynkową. Oferowane usługi polegają na kompleksowym czyszczeniu, renowacji oraz konserwacji samochodu oraz jego elementów. Usługom detailingowym poddaje się zarówno elementy znajdujące się wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu:

  • powłokę lakierniczą,
  • elementy gumowe,
  • elementy plastikowe,
  • szyby i lusterka.


Autodetailing w nowym samochodzieAutodetailing w przypadku samochodów nowych ma za zadanie zabezpieczyć powłokę lakierniczą, a także zamaskować nikrozarysowania, które na niej powstały m.in. podczas transportu pojazdu z fabryki do punktu sprzedaży. Powłoka ceramiczna aplikowana na lakier chroni go przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń, wybranych związków chemicznych (m.in. soli drogowej) oraz promieniowaniem UV. W przypadku nowych samochodów bardzo często wykonuje się również zabiegi mające na celu konserwację elementów gumowych i plastikowych. Dodatkowe powłoki ochronne na szyby ułatwiają odprowadzanie wody opadowej i przeciwdziałają pojawianiu się na szybach zacieków. Jest to szczególnie ważne w przypadku szyby czołowej.

Autodetailing w samochodzie używanymAutodetailing w przypadku samochodów używanych bardzo często obejmuje znacznie więcej usług, których potrzeba wynika z bieżącego stanu pojazdu. Lakier przed zabezpieczeniem powłoką ceramiczną najczęściej musi zostać poddany regeneracji. Jej zadaniem jest usunięcie rys i zadrapań oraz wszelkich innych niedoskonałości, które obniżają estetykę karoserii. Dodatkowo autodetailing samochodów używanych wymaga kompleksowego czyszczenia nadkoli, wnęk silnika, bagażnika, szyberdachu oraz wnętrza. Oczywiście, także w przypadku samochodów używanych możliwie (i wskazane) jest wykonanie warstw ochronnych na elementach gumowych i plastikowych oraz szybach.

To, co wyróżnia usługi car detailingowe na tle innych usług mycia i czyszczenia pojazdów to przede wszystkim precyzja. Na samym początku samochód jest gruntownie myty. Służą temu metody i techniki, po które właściciele pojazdu najczęściej nie sięgają sami. Ważną rolę w tym procesie odgrywają także specjalistyczne środki czyszczące, których zastosowanie pozwala na usunięcie szerokiej gamy zanieczyszczeń.