tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 2 marca 2022
  • 8 marca 2022

[ZDJĘCIA] Jak wygląda dom rodziny z Tychów po programie Polsatu?

W pierwszym odcinku nowego sezonu programu "Nasz nowy dom" w telewizji Polsat ekipa remontowa pod przewodnictwem Katarzyny Dowbor odwiedziła Tychy, gdzie w części starego ceglanego domu mieszka pani Lidia ze swoją wnuczką Kornelią. Materiał był kręcony jesienią 2021 roku. Zobaczcie, jak wygląda dom po generalnym remoncie!

Reklama

"Nasz nowy dom" w Polsacie - dom na Żwakowie po remoncie - 11.2021 · fot. materiały prasowe / Polsat


„Nasz nowy dom” to program, w którym ekipa budowalna remontuje domy i mieszkania osób które znalazły sie w trudnej sytuacji życiowej.Tym razem potrzebująca była rodzina z Tychów-Żwakowa. Rodzice nastoletniej Kornelii nadużywali alkoholu. Po tym, jak dziewczynka została im odebrana i umieszczona w rodzinie zastępczej, dziadkowie wywalczyli prawo do opieki nad wnuczką. Kilka lat temu mąż pani Lidii zmarł i teraz ona sama wychowuje dziewczynkę. Ich dom od dawna wymagał remontu. Pani Lidia sama naprawiała podłogi, sufity, uszczelniała rozpadające się okna. Do zamieszkania nadawał się tylko jeden pokój. Nie było mowy o prywatności czy dobrych warunkach do nauki. Wszystko zmieniło się, gdy dom pani Lidii odwiedziła nowa sąsiadka, pani Marta, która widząc warunki życia babci i wnuczki, postanowiła zgłosić je do „Naszego nowego domu”.

Dom pani Lidii i Kornelii na Żwakowie przed remontem - 11.2021 · fot. materiały prasowe / Polsat


- Panią Lidzię poznałam kiedy kupowaliśmy tutaj działkę. Nasza pomoc sąsiedzka polega na tym, że przyjdziemy od czasu do czasu np. skosimy trawę, zrobimy jakieś zakupy. Najbardziej poruszyło mnie to, że nikt się nimi nie opiekuje. Kiedy zobaczyłam, w jakich warunkach żyje razem z Kornelią, postanowiłam zgłosić je do programu - mówi pani Marta.

"Nasz nowy dom" w Polsacie  - dom na Żwakowie po remoncie - 11.2021
"Nasz nowy dom" w Polsacie - Kornelia, babcia Lidia i Katarzyna Dowbor - 11.2021 · fot. materiały prasowe / Polsat


Pod czujnym okiem Katarzyny Dowbor remont zrealizowała ekipa Przemka Oślaka, a projektem zajął się Maciej Pertkiewicz. Jako źródło ciepła zainstalowano w domu pompę ciepła wraz z panelami fotowoltaicznymi. Odcinek był wyemitowany premierowo w czwartek, 3 marca .

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.