Wiadomości

  • 1 marca 2022
  • 7 marca 2022
  • wyświetleń: 4078

Rozpoczęła się budowa ronda na Żwakowie

Od dnia 3 marca rozpoczną się prace związane z przebudową skrzyżowania ul. Jaśkowickej i Borowej w Tychach.

Skrzyżowanie Jaśkowicka - Borowa - tu powstanie rondo
Skrzyżowanie Jaśkowicka - Borowa - tu powstanie rondo · fot. Google Street View


Wykonawcą inwestycji będzie spółka Silesia Invest z Gliwic. Wartość umowy to blisko 1,6 mln zł. W miejscu istniejącego skrzyżowania zostanie wybudowane rondo. Na czas wykonania robót zmieniona zostanie organizacja ruchu, co spowoduje utrudnienia - m.in. objazdy, a także ograniczenia w ruchu rowerowym, pieszym i samochodowym.

Czas trwania robót planowany jest na okres ok. 3 miesięcy - poinformowała Rada Osiedla Żwaków.

Na tę inwestycję bardzo czekają mieszkańcy, którzy wnioskowali o realizację.

- W miejscu dotychczasowego skrzyżowania powstanie mini rondo z wyspą przejezdną - tłumaczy Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - To ważna inwestycja, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie i uporządkuje ruch. Skorzystają także rowerzyści, bo rondo zostanie wyposażone w ścieżki rowerowe.

By zminimalizować utrudnienia, rondo będzie budowane etapami, przy wyłączaniu wlotów i wprowadzaniu zawężeń jezdni. Co ważne, ruch zostanie utrzymany, a sterować nim będzie sygnalizacja świetlna wahadłowa. Jedynie na czas układania asfaltu na nowym rondzie skrzyżowanie zostanie zamknięte dla ruchu.

ar / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.