Wiadomości

  • 28 lutego 2022
  • wyświetleń: 1218

Środa Popielcowa dniem modlitwy o pokój i zbiórki na rzecz Ukrainy

Za nami:

W Środę Popielcową, 2 marca w parafiach archidiecezji katowickiej po każdej Mszy św. zostanie zorganizowana zbiórka ofiar do puszek, które - za pośrednictwem Caritas Polska - zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

popielec  , środa popielcowa
fot. pixabay.com


Tego dnia abp Wiktor Skworc będzie przewodniczył Mszy św. "o pokój i za Ukrainę". Do wspólnej modlitwy i wyrażenia solidarności z narodem ukraińskim zaproszeni są wszyscy wierni. Msza św. będzie sprawowana w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 18 i będzie transmitowana internetowo oraz na antenie Radia eM (107,6 FM).

O modlitwę w intencji pokoju w Europie Wschodniej oraz pojednania między narodami metropolita katowicki zaapelował już wcześniej w skierowanym do parafii komunikacie. Nawiązał do ogłoszonego tydzień temu apelu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie oraz odśpiewanie suplikacji podczas mszy świętych w niedzielę i dni powszednie.

W dokumencie abp Skworc zaznaczył, że pokój nie polega wyłącznie na braku wojny i zapewnieniu równowagi sił między narodami. "Wyrzekanie się nienawiści i przemocy prowadzi przede wszystkim do obrony dóbr osoby ludzkiej, swobodnej wymiany myśli między ludźmi, a także do poszanowania godności osób i narodów - czytamy w komunikacie, opublikowanym w sobotę przez archidiecezję katowicką

ar / tychy.info

źródło: Archidiecezja Katowicka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Wojna na Ukrainie Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj