Wiadomości

  • 26 lutego 2022
  • wyświetleń: 1644

Uruchomienie punktu dla obywateli Ukrainy na dworcu w Katowicach

W sobotę, 26 lutego rano na dworcu PKP w Katowicach Śląski Urząd Wojewódzki uruchomi Punkt informacyjno-doradczy dla obywateli Ukrainy.

dworzec pkp w Katowicach
Dworzec PKP w Katowicach · fot. PKP


- To kolejny krok w naszych działaniach wspierających uchodźców. Tutaj, w tym punkcie umiejscowionym na dworcu, na którym wysiadają także obywatele Ukrainy, uzyskają pierwsze informacje dotyczące legalizacji pobytu w naszym kraju - mówi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Punkt położony jest w pasażu katowickiego dworca głównego, odpowiednio oznakowany i przystosowany do obsługi klientów. Będzie działał w godzinach od 8.00 do 22.00, również w weekendy. Informacji udzielać będą pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców oraz wolontariusze.

- Jesteśmy przygotowani do tego, by udzielać wsparcia w języku ukraińskim, więc przybywający uchodźcy otrzymają wszystkie niezbędne i potrzebne dane - podkreśla Magdalena Szewczuk-Szturc, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców.

ar / tychy.info

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Wojna na Ukrainie Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj