Wiadomości

  • 27 lutego 2022
  • wyświetleń: 1599

O cyberzagrożeniach z dziećmi podczas półkolonii

Policjanci tyskiej komendy w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2022” przeprowadzili liczne prelekcje na terenie miasta, które miały na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo najmłodszych. Motywem przewodnim zajęć był temat cyberzagrożeń, który został wzbogacony o prezentację multimedialne oraz krótkie filmy dydaktyczne, których treść była dostosowana do wieku najmłodszych uczestników półkolonii.

O cyberzagrożeniach z dziećmi podczas półkolonii · fot. KMP Tychy


Przestrzeń internetowa to miejsce, w którym dzieci spędzają coraz więcej czasu. Świat ten jest równie fascynujący i intrygujący, co niebezpieczny. Dzieci i młodzież nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, z którymi mogą spotkać się w sieci, dlatego policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, wspierani przez dzielnicowych dokładają wszelkich starań, by uświadamiać najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa w sieci, w tym m.in. cyberzagrożeń, hejtu czy mowy nienawiści. Podczas prelekcji nie zabrakło również rozmów na temat bezpiecznego spędzania ferii.

Półkolonie to dla mundurowych doskonały moment do przypomnienia dzieciom o najważniejszych zasadach bezpiecznego spędzania czasu. Spotkania odbyły się na terenie klubów osiedlowych oraz miejskich centrach kultury na terenie Tychów. Po zakończonych prelekcjach uczestnicy otrzymali upominek w postaci kolorowanki „Elementarz Bezpieczeństwa - Sznupek” oraz taśmę odblaskową z logo „Policja - bądź widoczny”.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.