tychy.info

Wiadomości

  • 25 lutego 2022

Nawet 15.000zł mc! Zarabianie na Instagramie w wieku 15 lat. Od czego zacząć?

Materiał partnera:

W obecnych czasach praca zdalna z możliwością pracy z dowolnego miejsca na Ziemi to marzenie wielu osób. Rozwiązaniem jest zostanie influecerem. Nie dość, że to praca dająca wiele satysfakcji, dla osób, które uwielbiają, gdy się dużo dzieje oraz potrafią rozmawiać z większą publicznością, to jeszcze dobrze płatna. Istnieje kilka sposobów na to, aby Twoja kariera rozwijała się gładko, a prowadzenie profilu na Instagramie zamieniło się z hobby w maszynę do zarabiania pieniędzy. To wcale nie jest trudne w mediach społecznościowych. Jeżeli wydaje Ci się, że wykorzystane są chyba wszystkie sposoby zarabiania, a większość powtarza się, to wystarczy, że uwierzysz i zaczniesz budować ciekawy content. Dzięki temu zbierzesz szeroką publiczność. To właśnie to, dzięki czemu możesz zarabiać. Obserwujące Cię osoby. Odmiennym przypadkiem jest osoba, która posiada własne produkty. Tutaj liczy się dodatkowo dobrej jakości i potrzebny odbiorcy produkt oraz odpowiednie jego przedstawienie.

Źródło: pexels.com


Ile trzeba mieć obserwatorów na instagramie żeby zarabiać?Twoje zarobki na Instagramie uzależnione są od liczby followersów, czyli osób, które obserwują Twój profil. Nie wystarczy, że będą one jedynie biernie obserwować. Istotne jest także aktywne uczestniczenie w rozmowach, komentowanie oraz lajkowanie postów. Obserwacje instagram to bardzo ważny czynnik w zarabianiu, ponieważ ich ilość pomaga ocenić potencjalnych zasięg postów na Twoim koncie. Im więcej obserwujących masz, tym więcej możesz zarobić.

Z propozycjami współpracy możesz spotkać się nawet wtedy, kiedy Twoje grono odbiorców nie jest wcale tak duże. Wystarczy, że będziesz posiadać zaangażowaną społeczność, a nawet przy kilkuset osobach będziesz zarabiać pieniądze. Początkowo może to być dzięki programom partnerskim. Jak to działa? Wygeneruj linki, które będziesz podawać dalej. Każde kliknięcie to zarobek. Ważne, aby zająć się jedną kategorią produktów. Posiadanie jedynie reklam oraz linków sponsorowanych na profilu będzie nudne i sprawi, że obserwujące cię osoby odejdą. Im więcej obserwujących, którzy są zaangażowani, tym bardziej zwiększasz szansę na zarobek. Pamiętaj, że równie ważne jest zaangażowanie co ilość odbiorców.

Zarobki na instagramie - jak zacząć zarabiać?W swoim profilu musisz pokazywać przede wszystkim siebie. Ludzie muszą utożsamiać się z Twoją osobą. Pokaż im siebie, nie bądź anonimowy. Tak jak dobre zdjęcia ważna jest regularna ich publikacja. Ciekawe informacje mogą stanowić dodatkową promocję dla Twojego konta. Jeżeli zainteresujesz osoby, z pewnością będą one wracały po dodatkową dawkę wiedzy. Warto podtrzymywać relacje z osobami, które Cię obserwują. Posiadanie takiego kontaktu jest kluczowe, aby wzbudzić w drugiej osobie sympatię. Polub ich zdjęcie, odpowiedz na zadane pytanie, publikuj ankiety, które zaangażują jeszcze bardziej.

Monetyzuj swoje działania na InstagramieKiedy masz już odpowiednie grono odbiorców pora wycenić swoją pracę. Pomyśl, w jaki sposób chcesz rozwinąć swoje konto. Czy chcesz świadczyć jakieś usługi? Wypuścić swoją linię produktów? Służyć poradą? Stworzyć webinar? Szkolenie? Stworzyć wyjątkowy produkt, którego nie ma jeszcze na rynku? Napisać e-booka? Wszystko zależy od Ciebie!

Posty sponsorowane - jak znaleźć dostawców treści sponsorowanych?Nie każdy marzy o swoim własnym produkcie. Szczególnie w przypadku instagramerów, którzy po prostu pokazują swoje życie, ciekawym sposobem na zarabianie jest pisanie postów sponsorowanych. Jak to możliwe? Kiedy posiadasz odpowiednią ilość odbiorców, kontaktują się z Tobą firmy, którym zależy na dotarcie do Twoich odbiorców. Po ustaleniu warunków poproszą Cię o wyrażenie opinii na temat ich produktu, zrobienie mu ładnego zdjęcia, czy zaprezentowanie go w Twoim codziennym życiu. To, ile zarobisz na danym poście, zależy od tego, jak bardzo rozbudowana jest Twoja społeczność. Warto rozeznać się mniej więcej w cenach, aby wiedzieć jakie propozycje są oferowane innym influencerom. Początkowo może być to współpraca barterowa. Ty piszesz opinię o produkcie lub pokazujesz jego zdjęcie, a firma wysyła Ci w prezencie produkt.

Biznes w social mediach - to możliwe!Wbrew pozorom, jeżeli wyznaczysz sobie cel i będziesz do niego regularnie dążyć, droga od założenia konta do pierwszych wpływów z niego, wcale nie musi być długa. Oczywiście, wszystko zależy od tego, co tak naprawdę planujesz pokazać i czym zaskoczyć osoby, aby chciały spędzać z Tobą czas. Najważniejsze to to, że praktycznie nie istnieje żadna bariera wejścia, a więc wystarczy, że pobierzesz darmową aplikację, określisz dobry plan i zaczniesz zarabiać.

Aby zarabiać na instagramie najważniejsza jest sprzedaż konta w taki sposób, który sprawi, że inni będą chcieli Cię słuchać, czerpać od Ciebie wiedzę czy po prostu spędzać z Tobą czas. Jeżeli masz ciekawą osobowość, Twoja praca zawodowa jest na tyle interesująca, że pokazując ją kogoś zainteresujesz lub masz dużą wiedzę w danym temacie - spróbuj! Być może uda Ci się zdobyć spore grono obserwatorów i sprawić, że marki będą chciały z Tobą współpracować. A może wypuścisz swój własny produkt? Pamiętaj, liczą się ludzie. Ważne są nie tylko polubienia na instagramie, ale także relacje, jakie tworzysz z ludźmi.