Wiadomości

  • 23 lutego 2022
  • 26 lutego 2022
  • wyświetleń: 2757

Pierwszy Solaris Trollino 12 Electric "Gepard" już w Tychach

W poniedziałek, 21 lutego do Tychów przyjechał pierwszy Solaris Trollino 12 Electric "Gepard".

Solaris Trollino 12 Electric "Gepard"olaris Trollino 12 Electric "Gepard"
Solaris Trollino 12 Electric "Gepard" · fot. TLT Tychy


Teraz producent pojazdu będzie przeprowadzał testy, które są ostatnim etapem przed przekazaniem do Tyskich Linii Trolejbusowych. Już wkrótce tabor wzbogaci się o 6 takich pojazdów.

„Gepardy” to elektrobusy ładowane dynamicznie z trolejbusowej sieci trakcyjnej, produkowane przez firmę Solaris Bus & Coach. Te nowoczesne pojazdy z podwójną homologacją autobusowo-trolejbusową będą mogły na bateriach bez problemu dojechać do Katowic, a nawet dalej.

Solaris Trollino 12 Electric "Gepard"olaris Trollino 12 Electric "Gepard"
Solaris Trollino 12 Electric "Gepard" · fot. TLT Tychy


Uzupełnieniem dla nich będą trolejbusy Solaris Trollino 12S z napędem firmy Skoda Electric, które pojawią się w Tychach w ramach dobrej współpracy z MPK Lublin. Pierwsze dwa trolejbusy z tej serii dotarły już do miasta pod koniec ubiegłego roku. Wprowadzenie do ruchu lubelskich Solarisów z napędem Skody pozwoli wycofać najbardziej wyeksploatowane trolejbusy.

Docelowo, dzięki dostawom "Gepardów" oraz rozpoczęciu eksploatacji lubelskich trolejbusów, w połowie 2022 roku średnia wieku pojazdów w TLT będzie wynosiła 6 lat.

ar / tychy.info

źródło: Tyskie Linie Trolejbusowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.