tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 23 lutego 2022
  • 25 lutego 2022

Tychy solidarne z Ukrainą

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba w obliczu zaostrzającej się sytuacji u naszych sąsiadów, wyraził solidarność z narodem ukraińskim. W piątek uczestniczył w spotkaniu z wojewodą śląskim w sprawie kolejnych działań samorządów na rzecz pomocy narodowi ukraińskiemu w obliczu wojny z Rosją.

Tychy ukraina
Tychy solidarne z Ukrainą · fot. Andrzej Dziuba - prezydent Tychów / Facebook


- Drodzy tyszanie i tyszanki, tak jak inne miasta także Tychy deklarują pomoc i wsparcie uciekającym przed wojną obywatelom Ukrainy. Współpracujemy w tej kwestii ściśle z władzami państwowymi. Dziś będę uczestniczył w spotkaniu z wojewodą śląskim. Będziemy rozmawiać m.in. o kolejnych działaniach samorządów w tej trudnej sytuacji. W tym momencie kluczowe jest to, by ta pomoc była dobrze skoordynowana i zorganizowana. Dziękuję za deklaracje pomocy, będę informował o decyzjach i podejmowanych działaniach - napisał w piątek rano Andrzej Dziuba w mediach społecznościowych.

- W Tychach obywatele Ukrainy mieszkają i pracują, a dzieci chodzą do szkół i przedszkoli. To nasi sąsiedzi, koledzy z pracy, przyjaciele. Wielu z nich w obliczu tego, co się dzieje za naszą wschodnią granicą martwi się o los swoich bliskich, którzy zostali na Ukrainie. Ukraina ma prawo iść swoją drogą demokratycznych przemian. Obywatelki i obywatele Ukrainy mają prawo budować swoją przyszłość w oparciu o fundamentalne wartości: niepodległość, suwerenność i bezpieczeństwo, a integralność jej granic nie powinna być w żaden sposób naruszana ani kwestionowana! W tej trudnej sytuacji chcemy, by nasi sąsiedzi wiedzieli, że Tychy okazują wsparcie i są solidarne z narodem ukraińskim. Jesteśmy z Wami! - napisał we wtorek prezydent Tychów.

Loading...

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Wojna na Ukrainie Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj