tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 22 lutego 2022
  • 26 lutego 2022

Kary dla PKM i TLT Tychy. Przewoźnicy zwiększą liczbę kursów

W ubiegłym roku łączna kwota kar nałożonych przez Zarząd Transportu Metropolitalnego dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach wyniosła 109 661,28 zł a dla Tyskich Linii Trolejbusowych 9 229 zł. Za jakie uchybienia zapłacili przewoźnicy? Zapytaliśmy o to w Zarządzie Transportu Metropolitalnego, który poinformował ponadto, że w 2022 roku PKM i TLT mają zwiększyć liczbę przewozów.

Zmiany po 45 latach - zajezdnia PKM Tychy przebudowana - 09.2021
Zmiany po 45 latach - zajezdnia PKM Tychy przebudowana - 09.2021 · fot. PKM Tychy


- Wśród uchybień, za które naliczone zostały kary, znalazły się m.in. opóźnienia wynoszące więcej niż 15 minut niespowodowane m.in. sytuacjami drogowymi, przyspieszoną realizacją kursu, brak zapewnienia czystości pojazdów oraz brak obsługi przystanków - wylicza Justyna Gawron z Wydziału Prasowego i Komunikacji z Pasażerem ZTM.

Jak wyjaśnia ZTM, kary umowne są nakładane na operatorów w momencie wystąpienia uchybień w zakresie realizacji zapisów umów przewozowych, które zostały podpisane dobrowolnie przez każdą ze stron.

Ponadto w 2022 roku PKM i TLT mają zwiększyć swoją pracę przewozową.

- Zakładamy, że Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach zadeklaruje przejechanie 12 219 532 wozokilometrów, czyli o 2 669 400 więcej niż w ubiegłym roku, a TLT 1 437 234 wozokilometrów, czyli więcej o 13 697 - mówi przedstawicielka ZTM.

- Jeśli chodzi o wzrost tegorocznego poziomu pracy przewozowej realizowanego przez PKM Tychy to przede wszystkim wynika on z faktu planowanego uruchomienia linii metropolitalnych. Natomiast wzrost pracy przewozowej Tyskich Linii Trolejbusowych związany jest z przejęciem linii 291 (PKM Tychy) realizowanej jako linia trolejbusowa H - wyjaśnia J. Gawron.

ar / tychy.info
źródło: PKM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.