tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 22 lutego 2022
  • 27 lutego 2022

Wirtualna rzeczywistość w tyskiej bibliotece - zestawy VR

W Czytelni Multimedialnej Miejskiej Biblioteki Publicznej można skorzystać z nowej oferty - zestawów VR-owych. Wśród dostępnych tytułów znajdziemy historię lotnictwa, podróż Apollo 11 czy wirtualny escape room.

Produkcje VR-owe dostępne w tyskiej bibliotece · fot. Mediateka


Z zestawu mogą korzystać osoby pełnoletnie. Elementy zestawu są dezynfekowane, pracownicy biblioteki udostępniają też jednorazową podkładkę na twarz. Biblioteka zachęca do wcześniejszych zapisów: 32 438 04 71.

Lista dostępnych tytułów:Pierwsze kroki w VR - First Steps - pierwsze spotkanie z goglami wirtualnej rzeczywistości? Ta aplikacja uprzyjemni jej odkrywanie. Nabierzesz pewności siebie w poruszaniu się w VR oraz wprawy w posługiwaniu się kontrolerami.

Technika FLY - technika, historia lotnictwa Fly pozwala Ci stać się pilotem podróżującym w czasie - od najwcześniejszych wynalazków Leonarda da Vinci, przez pierwszy lot braci Wright na plaży Kitty Hawk, aż po wizję przyszłości lotów. Zasiądź za sterami historycznych oraz współczesnych samolotów.

Historia 1943 Berlin Blitz - we wrześniu 1943 roku reporter BBC wszedł na pokład samolotu podczas alianckiego nalotu bombowego nad Berlinem. Niesamowite nagranie, z którym powrócił, stanowi podstawę tego zapierającego dech w piersiach doświadczenia przygotowanego przez BBC Northern Ireland i Immersive VR Education, podczas którego znajdziesz się we wnętrzu bombowca Lancaster w trakcie jego najbardziej niebezpiecznej podróży.

Sztuka Mona Lisa: Beyond The Glass Mona Lisa: - to pierwsze doświadczenie VR zaprezentowane publiczności przez Muzeum Luwr, które chciało w ten sposób upamiętnić 500. rocznicę śmierci artysty. Ta część wystawy poświęconej Leonardo da Vinci ujawnia najnowsze badania naukowe dotyczące jego twórczości oraz technik i procesów malarskich poprzez wyjątkową wizualizację w rzeczywistości wirtualnej. Tym samym przywraca do życia twórcę i jego dzieła.

Kosmos Apollo 11 Apollo 11 VR - to historia największej podróży, jaką kiedykolwiek odbyła ludzkość. Teraz to ty możesz wziąć udział w tym przełomowym wydarzeniu: przejąć kontrolę nad modułem dowodzenia, by zadokować do modułu księżycowego, sterować modułem księżycowym i wylądować nim na powierzchni księżyca, zbadać miejsce lądowania Apollo 11. W grze Apollo 11 VR HD wykorzystano oryginalne archiwalne materiały audio i wideo, dokładnie odtworzono statek kosmiczny i miejsca. Wszystko po to, aby dostarczyć wiedzy oraz pozostawić niezatarte wrażenia.

Anatomia Everyday Anatomy - Everyday Anatomy pozwala poznać budowę ludzkiego ciała oraz jego funkcjonowanie. Aplikacja zachęca do innowacyjnego uczenia się przez doświadczanie. Wiele wbudowanych funkcji, etykiety z adnotacjami anatomicznymi, pojawiające się podczas nawigacji, ułatwiają proces nauki i zamieniają go w fascynującą eksplorację ludzkiego organizmu.

Zagadki The Room VR - logiczne myślenie i rozwiązywanie zagadek - Wirtualny Escape Room Weź udział w śledztwie londyńskiej policji w sprawie zaginięcia znanego egiptologa. Przemierzaj tajemnicze lokacje, badaj niezwykłe urządzenia zacierające granicę między rzeczywistością a iluzją. Jest to piąta część wielokrotnie nagradzanej serii The Room zapoczątkowanej przez Fireproof Games.

ar / tychy.info
źródło: UM Tychy, Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.