tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 21 lutego 2022

Pijany tyszanin jechał autostradą z 5-letnim synem

Wodzisławscy policjanci zostali powiadomieni o obywatelskim zatrzymaniu kierowcy BMW. Mężczyzna z Tychów był pijany - miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie, a w samochodzie przewoził swojego 5-letniego syna. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

alkomat, kontrola, pijani kierowcy
Pijany tyszanin jechał autostradą z 5-letnim synem · fot. KMP Tychy


W środę, 16 lutego policjanci z Wodzisławia Śląskiego zostali powiadomieni o obywatelskim zatrzymaniu kierowcy, który może być nietrzeźwy. Świadek jechał za BMW autostradą A1 od Żor. Kierowca auta poruszał się od jednej do drugiej krawędzi jezdni, na zmianę przyspieszając i zwalniając. Kiedy na zjeździe z autostrady w Gorzyczkach była szansa na uniemożliwienie mu dalszej jazdy, świadek nie zawahał się i zatrzymał pojazd. Mundurowi na miejscu sprawdzili stan trzeźwości zatrzymanego mężczyzny. Okazało się, że miał w swoim organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Ponadto w aucie przewoził swojego 5-letniego syna.

32-letni mieszkaniec Tychów za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grożą mu 2 lata więzienia. Dzięki reakcji świadka być może nie doszło do tragedii. Nie reagujesz - akceptujesz!

ar / tychy.info
źródło: KPP Wodzisław Śląski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.