tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 20 lutego 2022
  • 27 lutego 2022

Tychy Press Photo 2022 - wystartował konkurs

Trzy tysiące złotych to pula nagród w tegorocznym konkursie fotografii dokumentalnej Tychy Press Photo. Zdjęcia można nadsyłać do 7 marca do godziny 23.59, tym razem w formie wydruków.

tychy press photo
fot. tychypressphoto.pl


W tym roku organizatorzy dokonali drobnej korekty w konkursowych fotoreportażach. Limit zdjęć w jednym fotoreportażu to obecnie 6 zdjęć, a nie jak wcześniej 8. Podstawowe zasady konkursu są takie jak wcześniej: mogą w nim wziąć udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w minionym roku w Tychach, a także osoby niezwiązane z Tychami, ale w tym przypadku zgłaszane do konkursu fotografie muszą być wykonane na terenie Tychów. Nie trzeba być zawodowym fotografem ani publikować w mediach. Na konkurs można zgłaszać zdjęcia pojedyncze lub fotoreportaże, liczące do 6 ujęć. Każdy uczestnik może zgłosić łącznie do 20 zdjęć.

Wszystkie zdjęcia muszą być co do zasady wykonane w 2021 roku. Zdjęcia mogą być wcześniej publikowane, mogą również brać udział w innych konkursach fotograficznych. Tak jak we wcześniejszych edycjach jurorzy podejmując decyzje nie powinni wiedzieć, kto jest autorem zdjęcia, dlatego nie można umieszczać na nich żadnych tzw. znaków wodnych ani innych napisów pozwalających zidentyfikować uczestnika.

Zgodnie z opublikowanym regulaminem konkursu, zdjęcia czarno-białe lub barwne powinny mieścić się w wymiarach od 20×30 cm do maksymalnie 30×45 cm. Dodatkowo dostarczcie nam pliki cyfrowe (pendrive, DVD lub za pomocą serwisu weTransfer), które posłużą do przygotowania katalogu wystawy.

Konkurs jest częścią Festiwalu Fotografii Dokumentalnej Tychy Press Photo. Ogłoszenie wyników planowane jest na 26 marca 2022 r., podczas wernisażu pokonkursowego w przestrzeniach pasażu kultury Andromeda oraz wystawy gościa specjalnego w Miejskiej Galerii Sztuki Obok.

Tradycyjnie jurorzy przyznają nagrody w trzech kategoriach: najlepsza fotografia, najlepszy fotoreportaż i najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach. Nagrody pieniężne funduje Miejska Galeria Sztuki OBOK będąca integralną częścią Teatru Małego w Tychach - instytucji artystycznej, która jest głównym organizatorem 22. edycji imprezy.

Szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie konkursu na stronie tychypressphoto.pl.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.