tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 16 lutego 2022
  • 17 lutego 2022

Tragiczny w skutkach pożar mieszkania przy ul. Dmowskiego

We wtorkowy wieczór w pożarze mieszkania przy ul. Dmowskiego zginęła starsza kobieta.

Tragiczny w skutkach pożar mieszkania przy ul. Dmowskiego - 15.02.2022 · fot. 112tychy.pl


We wtorek, 15 lutego około godziny 22:15 dyżurny tyskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym przy ul. Dmowskiego 8. Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że zadymienie jest spowodowane pożarem mieszkania na piątym piętrze. Po wejściu do mieszkania strażacy ujawnili ciało lokatorki. Kobieta została ewakuowana z mieszkania na klatkę schodową. Nie stwierdzono u niej funkcji życiowych. Strażacy przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej i wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Po przybyciu na miejsce ratowników medycznych wdrożono medyczne czynności ratunkowe. Niestety pomimo wysiłku strażaków i ratowników nie udało się przywrócić funkcji życiowych około 70-letniej kobiety.

W mieszkaniu spaleniu uległa kuchnia wraz z wyposażeniem, a pozostała część mieszkania został okopcona.
Na miejsce zgłoszenia zadysponowane zostały zastępy OSP Lędziny oraz OSP Bieruń Stary (oba zastępy za zabezpieczania rejonu operacyjnego Państwowej Straży Pożarnej z Tychów), OSP Bojszowy (zawrócony w trakcie dojazdu) oraz PSP Tychy.

Działania strażaków zostały zakończone kilka minut po północy. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności tego tragicznego w skutkach pożaru. Dalsze czynności w miejscu zdarzenia prowadzi tyska policja.

ar / tychy.info
źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.