Wiadomości

  • 14 lutego 2022
  • wyświetleń: 1269

Policja zatrzymała 29-latka, który pędził ponad 200 km/h

Walentynki to dobry moment, by przypomnieć kierującym, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Zapomniał o tym 29-letni kierujący mercedesem, który pędził ponad 200 km/h.

jak kocha to poczeka, walentynki
Policja: zwolnij, jak kocha to poczeka · fot. KMP Tychy


29-letni kierujący mercedesem jechał trasą DK-86 ponad 200 km/h. Mężczyzna wpadł w ręce grupy SPEED. Nierozważny kierowca otrzymał 2500 złotych mandatu oraz 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o ostrożne, rozważne i trzeźwe poruszanie się po drogach. Zróbmy to dla siebie i swoich bliskich! Funkcjonariusze przypominają, że lepiej późno dotrzeć do celu, niż nie dotrzeć wcale. Pamiętajmy, że żadne nowoczesne rozwiązania na drodze ani też przepisy nie dadzą nam gwarancji bezpieczeństwa, jeśli sami o nie nie zadbamy. Niestety niejednokrotnie jest tak, że to dopiero na widok radiowozu zapinamy pasy bezpieczeństwa, włączamy światła, odkładamy telefon, czy zdejmujemy nogę z gazu.

Policjanci dyscyplinują na co dzień kierowców, ale nie są w stanie być wszędzie. Nierespektowanie przepisów ruchu drogowego może być tragiczne w skutkach. Dlatego kierowco użyj wyobraźni i „zwolnij, jak kocha to poczeka”.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.