tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 12 lutego 2022
  • 18 lutego 2022

[ZDJĘCIA] Action otworzył centrum dystrybucyjne w Bieruniu

W środę, 9 lutego międzynarodowa sieć sklepów niespożywczych Action oficjalnie otworzyła swoje drugie centrum dystrybucyjne w Polsce, zlokalizowane w Bieruniu. Jest to jedenasty tego typu obiekt logistyczny firmy w Europie i pierwszy poza Holandią całkowicie zarządzany przez Action. W dłuższej perspektywie, centrum dystrybucyjne stworzy ponad 200 miejsc pracy w regionie.

Centrum dystrybucyjne Action w Bieruniu · fot. materiały prasowe


Jedenaste centrum dystrybucyjne Action rozpoczęło swoją działalność w Bieruniu w październiku 2021 roku. Lutowe oficjalne otwarcie to kamień milowy dla rozwoju Action w Europie Wschodniej. Centrum dystrybucyjne w Bieruniu to pierwszy tego typu obiekt poza Holandią, który jest w pełni zarządzany przez Action.

Budynek ma powierzchnię 60 800 m2, z czego ponad 58 000 m2 to powierzchnia magazynowa z miejscem na składowanie 56 000 palet. Pozostałe 2 500 m2 wypełniają pomieszczenia biurowe i socjalne. Centrum dystrybucyjne będzie obsługiwało do 200 sklepów w całej Polsce. Bieruń zapewnia dobrą infrastrukturę i doskonałą lokalizację, przez co będzie wspierać rozwój Action oraz zaopatrywać już istniejące, jak i przyszłe sklepy w Polsce.

- Jesteśmy dumni, że Action wybrał naszą gminę na lokalizację swojego drugiego centrum dystrybucyjnego w Polsce - mówi Krystian Grzesica, burmistrz miasta Bieruń. - Cieszy nas to, że takie firmy jak Action pojawiają się w mieście, ponieważ tworzą nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców. Zyskuje na tym zarówno firma, jak i osoby zamieszkujące Bieruń oraz jego okolice.

Action otworzył swój pierwszy sklep w Polsce w 2017 roku. Otwarcie centrum dystrybucyjnego w Bieruniu to kolejna duża inwestycja, która będzie wspierać dalszą ekspansję Action w Polsce. Marka obecna jest we wszystkich województwach w kraju, w 176 lokalizacjach. Firma zatrudnia w Polsce ponad 2500 osób i ma ambicję, aby do końca maja 2022 roku liczba ta wzrosła do 3000.

ar / tychy.info
źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.