tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 13 lutego 2022
  • 15 lutego 2022

Poszukiwani ludzie Migreski. Syn Zbigniewa Skorka tworzy film

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Poszukiwani są ludzie i ich wspomnienia o Zbigniewie Skorku oraz teatrze „Migreska”. Powstanie film „Jestem częścią światów”, by ocalić od zapomnienia historię kultury teatralnej Tychów.

migreska, skorek
"Niebieski Ptak", 17 grudnia 1983 rok · fot. Encyklopedia Teatru Polskiego


Zbigniew Skorek to wybitny tyski artysta, który zmarł 1 czerwca 2021 roku. Był instruktorem teatralnym, wychowawcą, pedagogiem i dyrektorem Teatru Małego w Tychach. Stworzona przez niego „Migreska” - Amatorski Teatr Ruchu i Pantomimy - tchnęła ducha teatru w wielu młodych ludzi. To właśnie on wypuścił w świat wielu późniejszych aktorów - spod jego skrzydeł wyfrunęli: Kamilla Baar, Ireneusz Krosny czy Michał Piela.

Marcin Skorek, członek „Migreski”, ale także syn Zbigniewa Skorka, dbając, aby pamięć o ojcu przetrwała, pracuje nad filmem dokumentalnym „Jestem częścią światów”, który powstaje dzięki dofinansowaniu w ramach kolejnej edycji Tyskiego Banku Kultury.

Poszukiwane są archiwalia wizualne i audiowizualne oraz kontakt z osobami, które na kształciły się pod okiem Zbigniewa Skorka.

Poszukiwane są:

  • zdjęcia, filmy i materiały audio,
  • plakaty,
  • programy teatralne,
  • scenariusze,
  • artykuły prasowe.


Każdy może wnieść swój wkład w ten projekt!

Kontakt: Marcin Skorek - tel. 601 501 670, e-mail: skorektychy@gmail.com.

ar / tychy.info
źródło: Miejskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj