Wiadomości

  • 9 lutego 2022
  • wyświetleń: 2090

Czytelnik: ślisko na nowej kładce na Grota-Roweckiego

Nasz czytelnik zauważył, że po opadach śniegu czy podczas mrozu nowa kładka dla pieszych na ul. Grota-Roweckiego jest bardzo śliska, a przez to niebezpieczna. Czy planuje się wyposażenie jej w antypoślizgową nakładkę lub inne rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo? Zapytaliśmy o to w Miejskim Zarządzie Ulic i Mostów.

Kładka pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Grota Roweckiego gotowa -21.12.2021
Kładka pieszo-rowerowa wzdłuż ul. Grota Roweckiego · fot. Piotr Podsiadły / MZUiM Tychy


- Mam uprzejmą prośbę, aby zainteresowali się Państwo nową kładką, a raczej ślizgawką oddaną niedawno do użytku mieszkańców. Chodzi o kładkę w okolicy remontowanego mostu przy Grota-Roweckiego. Wykończenie jej, a dokładnie użycie takiej powierzchni woła o pomstę do nieba. Byłem już niejednokrotnie świadkiem jak starsze osoby (i nie tylko) z trudem próbowały przejść ten obiekt. Po ostatnich opadach śniegu, breja jaka się tam wytworzyła w połączeniu z nawierzchnią tworzą istną jazdę bez trzymanki. Nic tylko czekać na pierwsze złamania. Jak widać włodarzom chyba jest wszystko jedno na co wydają pieniądze. Wykonawcom zabrakło chyba wyobraźni (stosując taką nawierzchnię), ale zdecydowanie też brakuje służb odpowiedzialnych za odśnieżanie tego obiektu - napisał nasz czytelnik w liście do redakcji.

Kwestię wyjaśnia rzecznik prasowa MZUiM:

- Na wstępie uspokoję, że docelowo nawierzchnia kładki zostanie uszorstniona. Ponieważ kładka oddawana była do użytku w sezonie zimowym, ostatniej warstwy nawierzchni jeszcze nie ułożono. Wykonawca do tych prac wróci na wiosnę. Ma mieć to miejsce przy sprzyjających warunkach lecz nie później niż do 30 kwietnia. Obiekt został dopuszczony do ruchu, a wykonawca jest obecnie zobligowany do utrzymywania kładki w stanie nadającym się do użytkowania przez pieszych i rowerzystów - odpowiada Agnieszka Kijas.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.