Wiadomości

  • 2 lutego 2022
  • wyświetleń: 1383

[FOTO] Strażnicy miejscy ujęli nietrzeźwego kierowcę

We wtorek, 1 lutego około godziny 21.00 podczas patrolu na al. Niepodległości strażnicy miejscy zauważyli pojazd dostawczy Renault Traffic poruszający się zygzakiem i bez świateł.

Strażnicy miejscy ujęli nietrzeźwego kierowcę - 01.02.2022
Strażnicy miejscy ujęli nietrzeźwego kierowcę - 01.02.2022 · fot. 112tychy.pl


Strażnicy podjechali do pojazdu, wówczas okazało się, że są otwarte drzwi do przedziału ładunkowego, a siedzący za kierownicą mężczyzna najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Kierowca po zauważeniu radiowozu Straży Miejskiej dodał gazu i podjął ucieczkę.

Strażnicy pojechali za pojazdem, który z al. Niepodległości skręcił w ul. Ch. de Gaulle'a. Kierowca Renault porzucił pojazd na wysokości hotelu i zaczął uciekać pieszo. Strażnicy powiadamiając dyżurnego podjęli pościg pieszy. W rejonie ul. Grunwaldzkiej mężczyzna został zatrzymany. Na miejsce zdarzenia wezwany został patrol policji.

Kierowca został przewieziony do tyskiej komendy policji, gdzie został poddany badaniu stanu trzeźwości, wynik to 0,59 mg/l co daje około 1,2 promila. Pojazd został zabezpieczony, a dalsze czynności z mężczyzną prowadzą Policjanci KMP Tychy.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.