tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 6 lutego 2022

Największy sukces GKS Tychy - książka Slezaka i Kantyki

Ukazała się książka „Największy sukces GKS Tychy” autorstwa Zbigniewa Kantyki i Klaudiusza Slezaka - tyskich sympatyków GKS Tychy. To powrót do czasów najlepszego okresu w historii tyskiej piłki nożnej.

Największy sukces GKS Tychy - książka Slezaka i Kantyki
Największy sukces GKS Tychy - książka Slezaka i Kantyki · fot. Muzeum Miejskie w Tychach


„Inspiracją do przypomnienia w formie zwartej największych sukcesów GKS Tychy były archiwalne osobiste notatki i wycinki z tamtych lat oraz cykl publikacji, które ukazały się w 2011 roku na łamach „Tyskiego Sportu”. Naszą wspomnieniową książkę dedykujemy tym, którzy wraz z nami przeżywali ówczesne sukcesy, a także tym, którzy z racji wieku nie mogą ich pamiętać, lecz wierzą mocno w to, że lata chwały piłkarskiej drużyny GKS Tychy kiedyś powrócą.” - piszą autorzy książki, którzy podkreślają, że aktywnie kibicowali drużynie GKS Tychy podczas jej gier w „złotych” czasach tyskiej piłki.

Publikacja na 230 stronach opisuje trzy lata gry GKS Tychy w ekstraklasie, w tym zdobycie tytułu wicemistrzów kraju w 1976 roku. W książce można znaleźć sprawozdania prasowe i opisy wszystkich meczów tyskiej drużyny w ekstraklasie w sezonach 1974/75, 1975/76 i 1976/77, statystyki, składy, tabele i ciekawostki. Całość jest bogato ilustrowana zdjęciami, które pochodzą m.in. ze zbiorów Muzeum Miejskie w Tychach.

Autorami książki „Największy sukces GKS Tychy” są tyszanie:

  • Zbigniew Kantyka - wykładowca akademicki, adiunkt na Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, absolwent studiów dziennikarskich.
  • Klaudiusz Slezak - absolwent studiów dziennikarskich na Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego oraz studiów menedżerskich Harzburg-Kolleg w Akademii Ekonomicznej w Katowicach (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach) społecznik, radny Miasto Tychy w latach 2006-2018.


  • Projekt graficzny, okładka i łamanie: Zbigniew Kantyka
  • korekta redakcyjna: Renata Botor-Pławecka
  • wydawca: K-16 Klaudiusz Slezak


„Największy sukces GKS Tychy” można nabyć w księgarni sieci Bookszpan na Placu Baczyńskiego w Tychach.

Loading...

ar / tychy.info
źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.