Wiadomości

  • 31 stycznia 2022
  • 5 lutego 2022
  • wyświetleń: 2641

Leki ziołowe - warsztaty naparowe w Muzeum Miejskim

Za nami:

W sobotę, 5 lutego w godz. 11.00-13.30 oraz w godz. 15.00-17.30 Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza warsztaty zielarskie towarzyszące wystawie „Farmaceutka - Ogród Balsamiczny”.

Leki ziołowe - warsztaty naparowe w Muzeum Miejskim


Warsztaty pozwolą przyjrzeć się domowej apteczce i wzbogacić ją o naturalne substancje, które przygotują sami uczestnicy i same uczestniczki. To również okazja do poznania leczniczych ziół, ich charakterystyk, zapachów i bogatych właściwości. Fitoterapia to dział farmakologii, który zajmuje się produkcją leków ziołowych z surowców pozyskiwanych z roślin leczniczych. Podczas spotkania ekspertka w tej dziedzinie odpowie na nielimitowane pytania odnośnie ziół, leków ziołowych oraz naturalnych sposobów regeneracji.

Warsztaty będą podzielone na część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej zostaną omówione postaci leków galenowych stosowanych w ziołolecznictwie (trwałe i nietrwałe). W części praktycznej uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję wykonać poszczególne wyciągi wodne, takie jak: napar, wywar, macerat lub odwar. Każdy uczestnik i uczestniczka otrzymają materiały pomocnicze oraz pomoc teoretyczną i praktyczną.

Warsztaty poprowadzi: Agata Zaskórska. Pani Agata jest zielarką i edukatorką. Kształci się w tych materiach od ponad 10 lat. Swoją wiedzę i praktykę zdobyła m.in. w Akademii Terapii Naturalnych we Wrocławiu, Europejskim Studium Przygotowania Zawodowego i Wiedzy Praktycznej w Międzyborowie, Poradni Zdrowego Odżywiania Dietetycznie Poprawni w Warszawie, Zielarni Primum non nocere w Gliwicach, Centrum Terapii Naturalnych Hagalaz we Wrocławiu, Centrum Naturoterapii ATYDE w Kudowie Zdroju. Jest również członkinią Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów. Prowadzi praktykę zielarską w Pracowni Fitoterapii Nimrodel, tworząc wiele fitoreceptur (leczniczych i kosmetycznych), sezonowo organizuje warsztaty, wykłady i spacery edukacyjne. Jest szczerze i bez pamięci zakochana w przetwórstwie zielarskim. Ponadto pasjonuje się litoterapią, psychosomatyką, aromaterapią i profilaktyką żywienia. Dodatkowo, poprzez działania twórcze, uprzyjemnia czas sobie i bliskim poprzez arteterapię: począwszy od rękodzieła po rysunek i malarstwo. Wszystko chętnie opiera na starych botanicznych rysunkach, księgach zielarskich i medycznych, żywych odcieniach oraz przyjemnej dla oka i dotyku fakturze. Dużą wagę przywiązuje do przyrody, życia i kolorów, a także uważności i wdzięczności. Pomaga w zrozumieniu działania roślin leczniczych, tłumaczy działanie tych metod tak, aby można było użyć ich we własnym zakresie w codziennym życiu. Specjalizuje się nie tylko w zielarstwie, czyli pozyskiwaniu, przetwarzaniu i metodach przechowywania roślin, ale, dzięki praktyce, zna dostępne na rynku wyroby zielarskie, kosmetyczne, leki roślinne oraz suplementy diety. Mieszka w Częstochowie.

  • Miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1;
  • Zapisy (liczba uczestników ograniczona): 887 450 212 (także SMSem), g.oleksy@muzeum.tychy.pl.
  • koszt: 10 zł od osoby.


Uwaga! obowiązują przedpłaty na konto bankowe Muzeum Miejskiego w Tychach:
88 1240 1330 1111 0010 7496 4324 PEKAO S.A.
Muzeum Miejskie w Tychach
pl. Wolności 1
43-100 Tychy.

W tytule przelewu należy wpisać: „warsztaty leki ziołowe 5.02.2022, g. 11 lub 15 - imię i nazwisko uczestnika”. Potwierdzenie przelewu należy przesłać na podany powyżej adres e-mail.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Więcej informacji: https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/leki-ziolowe/

O wystawie piszemy w artykule Farmaceutka - Ogród Balsamiczny - wystawa o aptekarstwie.

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj