Reklama

Wiadomości

  • 31 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2407

Czad znów mógł zabić. Tlenek węgla w wielu mieszkaniach

W niedzielę, 30 stycznia po godzinie 20.00 dyżurny tyskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Cyganerii zasłabła nastolatka (16 lat). Na miejsce zgłoszenia zadysponowany został zastęp straży pożarnej.

Czad znów mógł zabić. 16-latka zasłabła - 30.01.2022 · fot. 112tychy.pl


Po dotarciu na miejsce okazało się, że lokatorzy opuścili mieszkanie przed przebyciem strażaków. Strażacy po wejściu do mieszkania wykonali pomiar stężenia tlenku węgla - miernik wykazał obecność tego niebezpiecznego gazu (18 ppm).

W związku z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla na miejsce wezwane zostały zespoły ratownictwa medycznego, które zaopiekowały się lokatorami. Nastolatka została przetransportowana do szpitala w Katowicach Ligocie na dokładne badania. Druga osoba (mężczyzna) po przebadaniu pozostała na miejscu. Dodatkowo na miejsce wezwane zostało pogotowie awaryjne administratora budynku.

Strażacy wykonali pomiary stężenia tlenku węgla we wszystkich mieszkaniach w pionie. Mierniki wszędzie wykazały obecność tlenku. Została podjęta decyzja o odłączeniu gazu w tych mieszkaniach do czasu dokładnego sprawdzenia kominów spalinowych i wentylacyjnych. Po prawie dwóch godzinach działania na miejscu zostały zakończone.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.