Reklama

Wiadomości

  • 28 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2680

Tyskie szkoły i przedszkola mocno dotknięte pandemią

Dwie tyskie szkoły w całości przeszły na naukę zdalną jeszcze przed wejściem rozporządzenia MEiN w sprawie ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych w związku z trudną sytuacją epidemiczną. To dlatego, że brakowało nauczycieli zdolnych prowadzić zajęcia stacjonarne. W wielu tyskich szkołach uczniowie uczą się w domach, bo są objęci kwarantanną. Dotyczy to także przedszkolaków. Przedstawiamy dane dotyczące liczby tych oddziałów.

Na dzień 27 stycznia (czwartek) nauczanie zdalne - z uwagi na objęcie oddziałów kwarantanną - było prowadzone w 34 oddziałach przedszkolnych, 61 oddziałach klas I - IV w szkołach podstawowych oraz 92 oddziałach od klas V wzwyż - informuje Iwona Dańczura - Zastępca Dyrektora Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach.

W tych danych nie został ujęte oddziały Zespołu Szkół nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 17 (łącznie 46 oddziałów), w których z uwagi na dużą absencję nauczycieli była konieczność przejścia na naukę zdalną całej placówki (odpowiednio w ZS4 od dnia 24 stycznia natomiast w SP17 od dnia 26 stycznia), czyli jeszcze przed wejściem rozporządzenia MEiN w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych w związku z trudną sytuacją epidemiczną.

Miejskie Centrum Oświaty nie posiada pełnych danych na temat liczby zakażonych oraz objętych kwarantanną nauczycieli.

Przypomnijmy: decyzją ministerstwa edukacji od czwartku, 27 stycznia uczniowie szkół podstawowych z klas 5-8 oraz szkół ponadpodstawowych przeszli na naukę zdalną. Dzieci z klas 1-4 kontynuują naukę stacjonarną. Uczniowie pozostaną na nauce zdalnej do zakończenia ferii zimowych.

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj