Wiadomości

  • 27 stycznia 2022
  • 1 lutego 2022
  • wyświetleń: 2889

Radni proponują budowę nowego zaplecza na Paprocanach

Na biurko prezydenta Tychów trafiła interpelacja radnych: Barbary Koniecznej, Urszuli Paździorek-Pawlik oraz Michała Kasperczyka w sprawie modernizacji kontenera pełniącego funkcję zaplecza na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.

Królewska kąpiel - Tyskie Sinice obchodziły Święto
Tyskie Sinice nie mają zaplecza do przebrania się przed i po morsowaniu · fot. Marta Poloczek / Tyskie Sinice


- Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany znajduje się kontener, z którego w okresie letnim korzystają ratownicy. Jednocześnie służy on jako biuro sezonowej wypożyczalni sprzętu wodnego. Obiekt ten lata świetności dawno ma za sobą, jest mały i ciasny. Jednocześnie w sezonie zimowym jest on niewykorzystany. Tymczasem od kilku dobrych lat wzrasta w Tychach liczba osób morsujących w okresie zimowym, które nie mają żadnego zaplecza i przebierają się na molo. Dzięki modernizacji kontenera powstałoby nowoczesne wielofunkcyjne miejsce, z którego skorzystają wszyscy mieszkańcy - wskazują Barbara Konieczna, Urszula Paździorek-Pawlik oraz Michał Kasperczyk w treści wniosku.

- Niezagospodarowane stare zaplecze nie do końca spełnia swoją funkcję. Stawiając w jego miejscu nowoczesny, estetyczny pawilon w drewnie i zieleni, można nie tylko doskonale wkomponować się z obiektami na terenie ośrodka, ale i stworzyć nową wizytówkę miasta. W lepszych warunkach mogliby pracować ratownicy i pracownicy MOSiR Tychy. Pawilon można by dopasować do obecnych standardów związanych z pandemią i wydawaniem sprzętu w sezonie letnim (zainteresowanie tą formą rozrywki jest ogromne), a jednocześnie w okresie zimowym część pawilonu mogłaby służyć jako zaplecze dla tyskich morsów, których bardzo szybko przybywa - osoby te skupione są w klubie Tyskie Sinice - argumentują przedstawiciele mieszkańców.

- Ponadto rozbudowa obiektu o nowoczesną saunę zwiększyłaby jego atrakcyjność i wykorzystanie szczególnie w okresie zimowym. Jak wielkie jest zapotrzebowanie na tego typu obiekty widać w niedziele, kiedy na Paprocanach stacjonuje mobilna sauna, do której ustawia się kolejka chętnych - twierdzą radni.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.