Wiadomości

  • 26 stycznia 2022
  • 31 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1702

[WIDEO] Wizualizacja ogrodu sensorycznego przed TuSieTuli

Widoki Pracownia przygotowała wizualizację ogrodu sensorycznego przed ośrodkiem preadopcyjnym TuSieTuli, który ma powstać przy ul. Miodowej 21 w Tychach.

Loading...


Fundacja Śląskie Hospicjum Dla Dzieci Świetlikowo od 11 lat działa na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci. Do prowadzonego przez nią ośrodka TuSieTuli będą trafiać niemowlęta, którymi nie mogą, bądź nie chcą zajmować się ich biologiczni rodzice. Będą przebywać w pięknie urządzonych pokojach upodobnionych do warunków domowych, pełnych barw, miękkich tkanin i zabawek. W każdym z pokoi będzie bujany fotel dla niani, która w roli zastępczej mamy będzie przytulać małe dzieci. Aby lepiej się rozwijać, doganiać rówieśników w rozwoju, będą ćwiczyć w sali integracji sensorycznej i gabinecie rehabilitacyjnym. Maluchy przez całą dobę będą pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry ponieważ niektóre z nich, to dzieci chore.

W tyskim ośrodku będą przyjmowane noworodki i niemowlęta (od urodzenia do 1. roku życia) w nagłych sytuacjach kryzysowych, które czasowo lub trwale są pozbawione opieki rodziców. Będą to zarówno dzieci zdrowe jak i chore, najczęściej porzucone w oknach życia oraz pozostawione w szpitalach nie tylko w województwie śląskim, ale również z całej Polski. Celem ośrodka będzie szybkie przywracanie dzieciom rodziny.

W Polsce obecnie istnieją 3 takie placówki, jednak w związku z tym, iż porzuconych dzieci każdego roku jest coraz więcej, nie dla wszystkich w ośrodkach starcza miejsca. Każdego roku w polskich szpitalach pozostawianych jest ok. 800 noworodków.

Budynek zostanie zbudowany na planie niepełnej litery U. Na placu przed ośrodkiem powstanie ogród sensoryczny. Będą z niego korzystać głównie mali mieszkańcy. Ośrodek powstanie z kilku źródeł finansowania. Są to: 1 procent z podatku, środki z akcji charytatywnych, dotacje oraz darowizny przedsiębiorców.

Budowę ośrodka można wesprzeć na:

ar / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.