Reklama

Wiadomości

  • 24 stycznia 2022
  • 26 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1633

42 tys. dolarów dostanie hospicjum dla dzieci "Świetlikowo"

Prawie 175 tys. dolarów zebrali Członkowie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej dla wybranych hospicjów w Polsce oraz na pomoc dla potrzebujących, polonijnych dzieci w Stanach Zjednoczonych w czasie ósmej edycji akcji charytatywnej „Świąteczny Uśmiech Dziecka”. Środki trafią też do tyskiego hospicjum dla dzieci "Świetlikowo".

Polish & Slavic Federal Credit Union 5c0 56aSst9yczn3piah nsoo 0a0:l41t7  ·
Prawie 175 tys. dolarów zebrali Członkowie Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej dla wybranych hospicjów w Polsce oraz na pomoc dla potrzebujących, polonijnych dzieci w Stanach Zjednoczonych · fot. Polish & Slavic Federal Credit Union


Doroczna „Świąteczny Usmiech Dziecka” rozpoczęła się 26 listopada i trwała do 31 grudnia. W tym czasie Członkowie Naszej Unii dokonali w 21 oddziałach PSFCU oraz on-line 7 761 wpłat na łączną kwotę 174 498 dolarów.

Pomoc otrzymają:

  • Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo w Tychach - 42 962 dolarów,
  • Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne, Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej - 64 633 dolarów,
  • Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści w Wołominie - 40 888 dolarów,
  • Fundacja Uśmiechu Dziecka (Children’s Smile Foundation) z Nowego Jorku - 26 015 dolarów.


Ponieważ Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa nie pobiera żadnych opłat, wszystkie podmioty biorące udział w akcji charytatywnej otrzymają całość zebranych środków.

Akcję „Świąteczny Uśmiech Dziecka” Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa organizuje od 2014 r. a od kilku lat patronat nad inicjatywą sprawuje Pierwsza Dama RP, Agata Kornhauser-Duda. Jak dotychczas największą kwotę - 151 tys. dolarów - udało się zebrać w czasie pierwszej edycji przed siedmiu laty. Łącznie w ośmiu edycjach, Członkowie Naszej Unii zebrali 1 000 009 dolarów, które trafiły do 19 hospicjów w Polsce, hospicjum w Wilnie oraz do nowojorskiej Fundacji Uśmiechu Dziecka (z przeznaczeniem na leczenie ciężko chorych, polonijnych dzieci).

- Dziękuję za wszystkie, nawet najdrobniejsze wpłaty. Dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowali - wiemy że specjalne zbiórki organizowały polonijne szkoły, parafie a nawet osoby prywatne. Jak co roku Polonia pokazuje, że zawsze wspiera tych, którzy którzy potrzebują naszej pomocy - powiedział dyrektor wykonawczy PSFCU Bogdan Chmielewski.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.