Wiadomości

  • 20 stycznia 2022
  • 21 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2667

By poruszać się bez barier. Samochód dla pani Kasi to drugie nogi

Katarzyna Mucha z Tychów ma 36 lat. Od prawie trzech dekad choruje na młodzieńcze zapalenie stawów. Ma wstawione endoprotezy w obu biodrach, zniekształcone kolana, stopy, łokcie. By żyć samodzielnie potrzebuje samochodu, który jest jak jej drugie nogi. W czasie pandemii swoje oszczędności wydała na ratowanie firmy.

By poruszać się bez barier. Pani Kasia ma młodzieńcze zapalenie stawó · fot. archiwum prywatne


Pani Kasia porusza się samodzielnie lub za pomocą kul pachowych. Czasami, kiedy już nie ma sił, korzysta z wózka inwalidzkiego. Samochód to tak naprawdę drugie nogi pani Kasi. Pozwala jej dojechać do pracy, załatwiać różne sprawy. Pomimo swojej niepełnosprawności, cały czas pracuje. Wiele lat walczyła o swoją pracę, o aktywizację siebie. Prowadzi małą działalność - zajmuje się projektowaniem i szyciem pomocy terapeutycznych. Jest to również dla niej samej terapia i szansa na bycie wśród ludzi.

- Tylko i wyłącznie dzięki mojej determinacji oraz systematycznej rehabilitacji jeszcze chodzę i uczestniczę w życiu. Dzięki temu że mam prawo jazdy i do tej pory mogłam poruszać się na leczenie oraz spotkania ze znajomymi samochodem, mogłam codziennie toczyć walkę o moją sprawność. Niestety moje auto zepsuło się i obecnie mam ogromne problemy w samodzielnym załatwianiu spraw codziennych - mówi Katarzyna Mucha.

- Nie chciałabym na zawsze stracić możliwości bycia samodzielną, dlatego zwracam się do Was z prośbą o wsparcie mnie w zakupie nowego (używanego) auta, które jest sprawne i dostosowane do moich potrzeb. Sama niestety nie jestem w stanie pokryć kosztów zakupu auta, wydatki związane z leczeniem i rehabilitacją mocno nadszarpują mój budżet domowy - tłumaczy.

- Będąc osobą niepełnosprawną niestety mam trochę wydatków, ale najważniejsze, że moja pracownia funkcjonuje - to dla mnie najlepsza terapia. Stare auto swoje przejechało, a funduszy na nowe brakuje - dodaje.

Można pomóc pozostać pani Kasi jak najdłużej samodzielną. Darowizn można dokonywać poprzez stronę helpuj.pl - kliknij aby przejść do zbiórki.

- Dziękuję z całego serca za każdą wpłatę, za każdą okazaną pomoc i udostępnienie - mówi pani Kasia.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.