Wiadomości

  • 19 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1268

Policjanci zatrzymali nastolatków, którzy ukradli puszki WOŚP

Tyscy policjanci ujęli dwóch nastolatków, którzy ukradli 2 puszki WOŚP. Do zdarzeń doszło w dwóch sklepach spożywczych. Nieletni sprawcy przyznali się mundurowym do zuchwałej kradzieży. Za popełniony czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

wośp
Policjanci zatrzymali nastolatków, którzy ukradli puszki WOŚP · fot. WOŚP


Wczoraj przed 21.00 policjanci otrzymali zgłoszenie kradzieży puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do zdarzenia doszło w sklepie spożywczym na ulicy Budowlanych w Tychach. Nieznany sprawca wszedł do sklepu, po czym wybiegł, zabierając puszkę z pieniędzmi. Na miejscu szybko zjawili się mundurowi. W rozmowie ze zgłaszającym ustalili rysopis sprawcy i jego kompana, który czekał w holu sklepu.

Chwilę później wpłynęło kolejne zgłoszenie o identycznej kradzieży w sklepie przy ulicy Bocheńskiego. Towarzyszące okoliczności oraz rysopis sprawców był taki sam. Policjanci ruszyli na poszukiwania. W trakcie patrolu zauważyli dwie osoby odpowiadające rysopisowi. Po ujęciu dwóch nastolatków, przyznali się oni do zuchwałej kradzieży. Nieletni sprawcy w wieku 13 i 14 lat zostali przekazani rodzinie, a dokumentacja dotycząca całej sprawy trafi do sądu rodzinnego, który zadecyduje o ich dalszym losie.

ab / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.