Wiadomości

  • 19 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2644

Trwa budowa kolumbariów na cmentarzu komunalnym

Na cmentarzu komunalnym w tyskiej dzielnicy Wartogłowiec trwają prace związane z budową kolumbariów - grobowców z niszami na urny z prochami zmarłych. Gotowych jest już sześć modułów. Docelowo będzie ich 12. Prace potrwają do końca marca.

kolumbarium
Trwa budowa kolumbariów na cmentarzu komunalnym · fot. Piotr Podsiadły / UM Tychy


Każdy z 12 modułów będzie posiadał 48 nisz, a w każdej będzie miejsce na dwie urny. W sumie w kolumbariach będzie miejsce na 1152 urny. Kolumbaria zajmą powierzchnię ok. 680 metrów kwadratowych. Wykonane są z granitowych płyt kamiennych.

- Sześć modułów jest już gotowych, a wokół nich trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu. Wykonane są także fundamenty pod kolejnych 6 modułów. Wszystkie 12 kolumbariów ma być gotowych do końca marca 2022 roku - mówi Jan Cofała, naczelnik Wydziału Innowacji i Inwestycji UM Tychy.

To pierwsza taka inwestycja w Tychach i alternatywa dla coraz bardziej przepełnionych miejskich cmentarzy. Zwłaszcza, że coraz częściej w mieście podejmowane są decyzje o kremacji bliskich. Koszt inwestycji to ponad 1,3 mln zł.

kolumbarium
Trwa budowa kolumbariów na cmentarzu komunalnym · fot. Piotr Podsiadły / UM Tychy

ab / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.