tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 19 stycznia 2022

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Policjanci z Tychów zatrzymali 71-latka, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Ponadto uderzył on w ogrodzenie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Wzorową postawą wykazał się świadek, który wyciągną kluczyki z samochodu i powiadomił o całej sprawie mundurowych.

Reklama

W poniedziałek przed godzina 14.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej spowodowanej przez nietrzeźwego kierującego na ulicy Jaroszowickiej. Na miejscu policjanci zastali świadka, który powiadomił mundurowych, że najprawdopodobniej pijany kierujący samochodem Grecav Sonique uderzył w ogrodzenie.

Mężczyzna zabrał mu kluczyki i przekazał policjantom. Przypuszczenia zgłaszającego, a później policjantów potwierdziły się. Badanie stanu trzeźwości 71-latka wykazało w jego organizmie ponad 2 promila alkoholu. W trakcie sprawdzeń okazało się również, że zatrzymany w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ nie posiadał on wymaganych uprawnień do kierowania pojazdam. O dalszym losie seniora zdecyduje teraz sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Słowa uznania kierujemy do świadka, który wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił mundurowych. Ponownie apelujemy do wszystkich osób, które są świadkami przestępstw by nie pozostawali obojętni wobec takich czynów i informowali o tym Policje w myśl kampanii „ Nie reagujesz-akceptujesz”. Współpraca z policjantami i szybka informacja jest bardzo istotna w celu zatrzymania sprawcy. Dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w mieście.

ab / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.