Reklama

Wiadomości

  • 25 stycznia 2022
  • 2 lutego 2022
  • wyświetleń: 1622

Tigran Vardikyan - artysta malujący piaskiem w Mediatece!

Za nami:

W środę, 2 lutego o godz. 18.00 tyska Mediateka zaprasza na spotkanie z Tigranem Vardikyanem - artystą, który maluje piaskiem. Wydarzenie rozpocznie się od wyjątkowego pokazu!

spotkanie z Tigranem Vardikyanem
Tigran Vardikyan - artysta malujący piaskiem gościem Mediateki! · fot. Mediateka


To będzie kolejny wieczór w bibliotece z cyklu Tury Kultury. Spotkanie z Tigranem Vardikyanem rozpocznie się od niezwykłego pokazu malowania piaskiem, który jest niepowtarzalną, bo tworzoną, a właściwie usypywaną „na żywo” opowieścią - obrazem z piasku.

Gość tyszanom znany jest przede wszystkim z wieloletniej serii rysunków satyrycznych (powstało ich kilka, jeśli nie kilkanaście tysięcy, a część z nich zdobi domy portretowanych osób) zamieszczanych w Dzienniku Zachodnim, które przedstawiały osobistości życia społecznego. Przez lata „Galeria Tigrana” zyskała miano legendarnej. Nie bez kozery zatem utarło się w Tychach powiedzenie, że „jeśli nie malował cię Tigran, to znaczy, że nie istniejesz”. Tigran Vardikyan pochodzi z Armenii, a w Polsce mieszka i tworzy od 1991 roku. Jest artystą wszechstronnym, bowiem w swoim dorobku ma obrazy olejne, grafikę, wspomniane już rysunki satyryczne i animacje piaskowe.

Spotkanie poprowadzi Wojciech Wieczorek.

Na wydarzenie obowiązują wejściówki, które są dostępne od 17 stycznia w Dziale Muzycznym i Książki Mówionej (32 438 04 75). Biblioteka udostępni miejsca powyżej obowiązującego limitu 30% po okazaniu
przy wejściu dokumentu potwierdzającego zaszczepienie.

ar / tychy.info

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.