Wiadomości

  • 14 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2974

Dostali mandaty w wysokości 2,5 tys. oraz 1,5 tys. zł

Policjanci tyskiej drogówki eliminują kierujących, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. W czwartek, 13 stycznia wysokie mandaty otrzymali dwaj piraci drogowi.

mandat
Wysokie mandaty dla piratów drogowych · fot. KMP Tychy


W czwartek na drodze krajowej numer 1, wpadło dwóch kierowców, którzy otrzymali wysokie mandaty. Kierujący mercedesem przekroczył prędkość o 102 km/h na drodze, gdzie obowiązuje 70 km/h! 44-latek otrzymał grzywnę 2,5 tysiąca złotych.

Natomiast 51-letni kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km/h. Został na niego nałożony mandat 1,5 tysiąca złotych. Obydwaj otrzymali także 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie lub zostają poważnie ranni. Wyższe grzywny za najbardziej niebezpieczne wykroczenia na drodze, mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Po wejściu nowych przepisów zwiększających grzywny za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych, niewłaściwe wyprzedzanie i przekroczenie prędkości, wielu kierujących zdjęło nogę z gazu. Niestety wciąż zdarzają się kierowcy z „ciężką nogą”.

Policja apeluje o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego oraz dostosowanie prędkości do warunków na drodze.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.