Wiadomości
- 14 stycznia 2022
- wyświetleń: 3319
Dostali mandaty w wysokości 2,5 tys. oraz 1,5 tys. zł
Policjanci tyskiej drogówki eliminują kierujących, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. W czwartek, 13 stycznia wysokie mandaty otrzymali dwaj piraci drogowi.

W czwartek na drodze krajowej numer 1, wpadło dwóch kierowców, którzy otrzymali wysokie mandaty. Kierujący mercedesem przekroczył prędkość o 102 km/h na drodze, gdzie obowiązuje 70 km/h! 44-latek otrzymał grzywnę 2,5 tysiąca złotych.
Natomiast 51-letni kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km/h. Został na niego nałożony mandat 1,5 tysiąca złotych. Obydwaj otrzymali także 10 punktów karnych.
Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie lub zostają poważnie ranni. Wyższe grzywny za najbardziej niebezpieczne wykroczenia na drodze, mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Po wejściu nowych przepisów zwiększających grzywny za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych, niewłaściwe wyprzedzanie i przekroczenie prędkości, wielu kierujących zdjęło nogę z gazu. Niestety wciąż zdarzają się kierowcy z „ciężką nogą”.
Policja apeluje o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego oraz dostosowanie prędkości do warunków na drodze.
ZOBACZ TAKŻE
Przekroczył dozwoloną prędkość o 121 km/h. Kierowca Porsche zatrzymany na S-1
[FOTO] Akcja policji na tyskich drogach. Kierowcom wręczono w sumie 74 mandaty
Cofnięto mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Mimo to siadł za kierownicę i znów złamał przepisy
[FOTO] Policyjne działania "Bus&Truck". Stróże prawa zatrzymali dwa niesprawne pojazdy
Pędził blisko 200 km/h po drodze ekspresowej. Kierowcę spotkała surowa kara
Przekroczył dozwoloną prędkość o 95 km/h. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







