Wiadomości

  • 18 stycznia 2022
  • 14 lutego 2022
  • wyświetleń: 1275

Bezpieczny autokar na ferie - gdzie w Tychach zrobią kontrolę?

W okresie zimowego odpoczynku dzieci i młodzieży policja będzie prowadzić kontrole kierowców oraz stan techniczny autokarów przewożących najmłodszych.

Niezależnie od środka komunikacji podróż powinna być dla wszystkich bezpieczna. Policjanci ruchu drogowego w czasie ferii zimowych w całej Polsce będą monitorowali płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc zimowego wypoczynku. Szczególną uwagę zwrócą na przestrzeganie przez kierujących dozwolonych limitów prędkości, a także sposób przewożenia pasażerów oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi nie będą pobłażliwi dla tych, którzy rażąco naruszają przepisy. Niezależnie od pokonywanej odległości, kierujący powinien zawsze prowadzić pojazd tak, aby nie powodować zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Sprawdzenia będą przede wszystkim obejmowały stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz jego stan trzeźwości.

W województwie śląskim ferie zimowe potrwają od 14 do 27 lutego. Kontrole autokarów w Tychach prowadzić będzie Komenda Miejska Policji na parkingu przy basenie miejskim przy ul. Edukacji 9.

Numery telefonów kontaktowych: 478551290, 478551255.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.