Reklama

Wiadomości

  • 12 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1372

3,5 promila miał we krwi kierowca ujęty przez świadków

Wzorową postawą wykazało się dwóch mężczyzn, którzy wyciągnęli kluczyki ze stacyjki pijanemu kierowcy. 62-letni mężczyzna miał 3,5 promila alkoholu w organizmie. Reakcja świadków być może zapobiegła tragedii na drodze.

alkomat, policja, pijany kierowca


Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tychach zatrzymali 62-letniego kierowcę samochodu Hyundai. Informacje o podejrzeniu, że po ulicy Nałkowskiej w Tychach porusza się nietrzeźwy kierujący dyżurny otrzymał od świadków. Na miejscu mundurowi ustalili, że dwóch mężczyzn, podejrzewając mężczyznę o jazdę na podwójnym gazie zablokowało mu drogę, po czym wyciągnęli kluczyki ze stacyjki.

Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 62-latka wykazało 3,5 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Słowa uznania policja kieruje do świadków, którzy wykazali się obywatelską postawą i uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Ich zdecydowana reakcja i wyciągnięcie kluczyków ze stacyjki pojazdu pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.