Wiadomości

  • 11 stycznia 2022
  • wyświetleń: 446

Sypialnia alergika - jak ją urządzić?

Materiał partnera:

Stworzenie sypialni, która będzie przyjazna dla alergika, może okazać się niemałym wyzwaniem. Musimy unikać wszystkich tych czynników, które mogą zaostrzać objawy alergii. Kichanie, swędzenie czy trudności z oddychaniem nie sprzyjają zasypianiu ani zdrowemu wypoczynkowi. Na co zatem należy uważać urządzając sypialnię dla alergika?

Sypialnia alergika - jak ją urządzić?


Najgroźniejsze alergenyKiedy myślimy o alergenach w sypialni, najczęściej przychodzą nam do głowy roztocza. I rzeczywiście to one w dużej mierze stanowią problem, ponieważ żywią się resztkami naskórka, sprzyja im ciepłe i wilgotne środowisko. Stąd też pościele, poduszki czy materace to popularne miejsce ich żerowania. Poza tym należy wymienić też zarodniki pleśni, które często pojawiają się w szafie z ubraniami czy w listwach wokół okien. Silnym alergenem jest też sierść zwierząt, zwłaszcza jeśli zwierzaki lubią spać w naszym łóżku. Alergicy także mogą odczuwać nasilenie objawów tam, gdzie mamy do czynienia z nadmiarem kurzu. Wiosną i jesienią dodatkowym alergenem stają się unoszące się w powietrzu pyłki.

jak-ograniczyc-obecnosc-alergenow-w-sypialni-alergika


Jak ograniczyć obecność alergenów w sypialni alergika?Wiemy już, co szkodzi. Jak zatem wyeliminować te szkodliwe czynniki? Na początek warto unikać wykładzin czy dywanów z wysokim włosiem. To idealne miejsce do gromadzenia się alergenów w sypialni. Lepsza będzie podłoga z drewna lub paneli, którą łatwo można odkurzyć i umyć. Oczywiście pościele i koce to kolejne siedlisko alergenów. Nie da się zrezygnować z używania ich w sypialni, ale można zacząć stosować specjalne antyalergiczne detergenty oraz pamiętać o częstym, regularnym zmienianiu pościeli. Jeśli to możliwe, wymień zwykłe rolety i zasłony na takie, które można łatwo zdejmować i prać. To znacznie ograniczy obecność alergenów w sypialni. Dobrym rozwiązaniem będzie także zakup oczyszczacza powietrza. Ma on zbawienny wpływ nie tylko dla osób wrażliwych na smog, ale też dla wszystkich alergików. Nie bez znaczenia jest też to, na czym śpimy. Ważny jest nie tylko rozmiar, ale też to, z czego wykonano królewskich rozmiarów materac 200x200 renomowanej marki Hilding Anders, które możesz kupić na: https://sennamaterace.pl/107-materace-80x200.Jak wybrać materac dla alergika?Ponieważ materac trudno jest regularnie prać czy wietrzyć, musimy wybrać odpowiedni model, którego budowa będzie nieprzyjazna dla alergenów. Ciekawym rozwiązaniem są materace hybrydowe łączące w sobie zalety materaca piankowego i sprężynowego. Dzięki temu są trwałe i odporne na nacisk. Wiele modeli dedykowanych alergikom dodatkowo jest bardzo odpornych na wilgoć. Ważną zaletą bywa też obecność specjalnego pokrowca. Najczęściej jest on szyty z wiskozy - jej włókna mają antyalergiczne właściwości, stanowiące dodatkową ochronę przed alergenami. Warto sprawdzić dokładniej materace dla alergików w Tychach. To, że materac jest przeznaczony dla alergika, nie musi oznaczać, że jest mniej wygodny od innych modeli. Poszukując modelu dla siebie, należy zwrócić uwagę na rodzaje zastosowanych pianek czy dodatkowe wkłady w strefie ramion. Dzięki temu mamy zapewnione odpowiednie podparcie, co z kolei daje wytchnienie kręgosłupowi, barkom i ramionom.

Choć stworzenie sypialni przyjaznej alergikowi może stanowić pewne wyzwanie, nie jest to niemożliwe. Wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami oraz unikać przeładowania przestrzeni zbędnymi tekstyliami. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by mimo to sypialnia alergika była przyjaznym, sprzyjającym wypoczynkowi miejscem.

jak-wybrac-materac-dla-alergika