Reklama

Wiadomości

  • 10 stycznia 2022
  • 7 lutego 2022
  • wyświetleń: 5920

[ZDJĘCIA] Ustalono sprawców dewastacji toalet na Paprocanach

7 stycznia w godzinach popołudniowych w toaletach na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany doszło do dewastacji. Policjanci ustalili wandali, którzy zdemolowali pomieszczenia. 19-latek usłyszał już zarzut zniszczenia mienia. Jego trzech małoletnich kompanów odpowie przed sądem rodzinnym.

Zdewastowane toalety na Paprocanach - 7.01.2021 · fot. MOSiR Tychy


Od momentu przyjęcia zawiadomienia na początku stycznia policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawców zdemolowania pomieszczeń publicznych na terenie OW Paprocany. Straty ostatecznie oszacowano na kwotę blisko 20 tysięcy złotych. Intensywna praca funkcjonariuszy doprowadziła na trop podejrzanych nastolatków.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 19-latkowi zarzutu zniszczenia mienia, do którego się przyznał. Za przestępstwo o charakterze chuligańskim kodeks karny przewiduje nawet 7 lat pozbawienia wolności. Okazało się, że był on w towarzystwie trzech 16-latków. O zachowaniu nieletnich powiadomiony będzie Sąd Rodzinny, który zadecyduje o ich dalszym losie.

Toalety są już czynne.

ar / tychy.info

źródło: MOSiR Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.