Reklama

Wiadomości

  • 10 stycznia 2022
  • 13 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2067

Czas na Architekturę: jak się projektuje Stadion Miejski?

Za nami:

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na spotkanie z architektami Andrzejem Wiszowatym i Marcinem Kulpą, którzy opowiedzą o tym, jak powstawał projekt Stadionu Miejskiego.

Czas na Architekturę: jak się projektuje Stadion Miejski?


Gośćmi trzeciego spotkania z cyklu „Czas na architekturę" będą Andrzej Wiszowaty i Marcin Kulpa - twórcy projektu tyskiej areny.

Trzecia odsłona cyklu poświęcona będzie jednemu z najważniejszych obiektów sportowych w Tychach - Stadionowi Miejskiemu. O zagadnieniach związanych z projektowaniem tyskiej areny opowiedzą jej twórcy: Andrzej Wiszowaty i Marcin Kulpa - generalni projektanci w biurze architektonicznym Perbo-Projekt, pracownicy dydaktyczni Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz autorzy i współautorzy licznych realizacji z zakresu architektury sportowo-widowiskowej (m.in.: Hale Tauron Arena w Krakowie i Podium w Gliwicach, Stadiony Miejskie w Łodzi i Krakowie).

Architektura otacza nas nieustannie - zaspokaja nie tylko potrzeby materialne, ale i duchowe. Traktujemy ją w naturalny sposób użytkowo, częstokroć nie doceniając wielości jej znaczeń oraz roli jaką odgrywa w kształtowaniu naszego poczucia estetyki. „Czas na architekturę" to cykl spotkań traktujących o sztuce projektowania, organizowania i kształtowania szeroko pojętej przestrzeni. Wspólny mianownik kolejnych odsłon cyklu stanowią wątki tyskie.

  • Czwartek, 13 stycznia, godz. 18.00,
  • Miejsce: Tyska Galeria Sportu (oddział Muzeum Miejskiego w Tychach), ul. Edukacji 7,
  • goście: Andrzej Wiszowaty i Marcin Kulpa,
  • prowadzi: Mateusz Miłoń,
  • zapisy (liczba uczestników ograniczona): tel. 887 450 212 (także SMSem), e-mail: g.oleksy@muzeum.tychy.pl
  • wstęp wolny!


Więcej: https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/architektoniczny-wymiar-sportu-stadion-miejski-tychy-2/

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj