Wiadomości

  • 9 stycznia 2022
  • 12 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2783

Karolina Naja i Dawid Tomala w pierwszej dziesiątce plebiscytu

Urodzony w naszym mieście, a pochodzący z Bojszów Dawid Tomala, zajął 4. miejsce w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat na Najlepszego Sportowca Polski 2021. W dziesiątce znalazła się też tyska kajakarka Karolina Naja, która razem z Anną Puławską zdobyła w Tokio srebrny medal.

tomala
Gala Mistrzów Sportu - Dawid Tomala tuż za podium! · fot. Przegląd Sportowy


Dawid Tomala to największa polska sensacja na igrzyskach olimpijskich. Kluczem do niego było przestawienie się z chodu na dystansie 20 km na 50 km. I choć Dawid Tomala startował na tym dystansie po raz trzeci w życiu, to zdeklasował rywali. W Sapporo - gdzie rozgrywana była konkurencja ze względu na panujące w lecie upały w Tokio - triumfował z wielką lekkością.

Karolina Naja i Anna Puławska (kajakarstwo) w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2021 zajęły 9. miejsce. Panie są zdobywczyniami srebrnego medalu na igrzyskach w Tokio w osadzie K-2 na 500 metrów.

Dla tyszanki Karoliny Nai był to trzeci olimpijski krążek w karierze, po dwóch brązach w Londynie i Rio de Janeiro. Dzięki dwóm medalom w Japonii stała się najbardziej utytułowaną kajakarką w historii. Z kolei dla Anny Puławskiej był to olimpijski debiut.

ab / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.