Reklama

Wiadomości

  • 4 stycznia 2022
  • 10 stycznia 2022
  • wyświetleń: 3791

Jakie imiona były najpopularniejsze w Tychach w 2021 roku?

Jakie imiona były najpopularniejsze w 2021 roku? Ile małżeństw, a ile rozwodów odnotowano na terenie Tychów? Ilu tyszan urodziło się, a ilu zmarło? Urząd Stanu Cywilnego przygotował podsumowanie roku 2021.

dziecko, niemowlę
Jakie imiona były najpopularniejsze w Tychach w 2021 roku? · fot. pixabay.com


Najpopularniejszymi imionami żeńskimi w 2021 roku w Tychach były: Hanna, Oliwia, Julia, Lena, Emilia, Aleksandra i Paulina. Wśród chłopców rodzice najczęściej wybierali imiona: Jakub, Jan, Kacper, Leon, Tymoteusz, Franciszek i Maksymilian.

Małżeństwa w ubiegłym roku zawarły 472 pary, a 262 wzięły rozwód. Śluby zawierano głównie z obywatelami Polski, ale mieszkańcy miasta weszli w związki małżeńskie także z obcokrajowcami z Ukrainy, Szwecji, Trynidadu i Tobago, Gruzji oraz Mołdawii.

W 2021 roku pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego w Tychach sporządzili 667 aktów urodzenia. W tym samym czasie sporządzili 1667 aktów zgonów.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.