Wiadomości

  • 31 grudnia 2021
  • 4 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2354

[ZDJĘCIA] Rozpoczął się proces wymiany trolejbusów na nowe

Tyskie Linie Trolejbusowe rozpoczęły proces wymiany taboru, który potrwa do połowy 2022 roku.

Rozpoczyna się proces wymiany taboru w TLT! - 29.12.2021 · fot. TLT Tychy


Już niedługo rozpoczną się dostawy „Gepardów”, czyli elektrobusów ładowanych dynamicznie z trolejbusowej sieci trakcyjnej, produkowanych przez firmę Solaris Bus & Coach. Te nowoczesne pojazdy z podwójną homologacją autobusowo-trolejbusową będą mogły na bateriach bez problemu dojechać do Katowic, a nawet dalej.

Uzupełnieniem dla nich będą trolejbusy Solaris Trollino 12S z napędem firmy Skoda Electric, które pojawią się u nas w ramach dobrej współpracy z MPK Lublin. Pierwsze dwa trolejbusy z tej serii dotarły już do Tychów i lada moment zaczną wozić pasażerów.

Wprowadzenie do ruchu lubelskich Solarisów z napędem Skody pozwoli już teraz wycofać najbardziej wyeksploatowane trolejbusy. Docelowo, dzięki dostawom Gepardów oraz rozpoczęciu eksploatacji lubelskich trolejbusów, w połowie 2022 roku średnia wieku pojazdów w TLT będzie wynosiła 6 lat.

ar / tychy.info

źródło: Tyskie Linie Trolejbusowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.