Wiadomości

  • 2 stycznia 2022
  • 3 stycznia 2022
  • wyświetleń: 2592

Tyska fundacja zbiera nakrętki na operację oczu Florka

Fundacja "Warto Żyć Dla Kogoś" oddział Tychy 9 Gwiazd Południa wraz z Tyskimi Sinicami rozpoczyna zbiórkę nakrętek w Tychach i Lędzinach na rzecz Florka Francuza z Pszczyny, który urodził się jako wcześniak i potrzebuje operacji oczu.

Od 30 grudnia trwa wielka zbiórka nakrętek dla Florianka Francuza z Pszczyny. Fundacja wraz z ekipą Tyskich Sinic mobilizuje wszystkich ludzi o wielkich sercach!

Punkty zbiórki:

  • Lędziny ul. Murckowska 30B
  • Tychy Kolorowy Talerz G. Roweckiego 68


Fundacja może też odebrać większe ilości. Po Nowym Roku zostaną podane kolejne punkty w Tychach, w których będzie można oddać nakrętki.

Znasz miejsce w Tychach, gdzie można zbierać nakrętki? Napisz do Fundacji poprzez Facebooka.

nakrętki, florek francuz


Kim jest Florek Francuz?Florek urodził się jako wcześniak w 26. tygodniu ciąży z wagą 936 g. Od początku walczył o życie, w szpitalach spędził swoje pierwsze 132 dni. Okazało się, że stracił wzrok w obu oczkach. Doszło do odwarstwiania się siatkówki. Chłopiec potrzebuje intensywnej rehabilitacji i terapii wzroku. Obecnie ma 7 miesięcy. Bliscy poruszyli świat i znaleźli najlepszego chirurga, który zdecydował się ratować oczka Florianka.

- Czeka nas pilny wyjazd do najlepszej kliniki w Europie, ponieważ w Polsce odmówili nam pomocy. Zostawili nas samych, bez nadziei na ratunek. Stan Florianka jest zbyt ciężki, a szansa na widzenie w jednym oczku jest bliska zeru. Drugie oczko jest w trochę lepszym stanie, jednak nie możemy tego tak zostawić - pisali rodzice chłopca.

Florka można wspomóc w każdej chwili:

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.