tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 grudnia 2021
  • 3 stycznia 2022

Za mocne światło na stadionie Tychy Falcons oślepia mieszkańców

Mieszkańcy ulic sąsiadujących z boiskiem Tychy Falcons w Tychach złożyli do prezydenta miasta petycję w sprawie oświetlenia obiektu - twierdzą, że jest ono zbyt silne.

Oślepiające oświetlenie stadionu Tychy Falcons
Oślepiające oświetlenie stadionu Tychy Falcons - zdjęcie załączone do petycji · fot. GKS Tychy


- Obecnie funkcjonujące na tym boisku oświetlenie, szczególnie po zmroku, oślepia osoby przemieszczające się ulicą Zacisze oraz ulicami okolicznymi, w tym kierowców pojazdów. To z kolei może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji drogowych, skutkujących poważnymi wypadkami komunikacyjnymi, które mogą prowadzić do utraty zdrowia lub życia - wskazują autorzy petycji.

Wskazują też, że właściciele okolicznych nieruchomości mają podstawę, w rozumieniu art. 144 kodeksu cywilnego, do wystąpienia do sądu, z uwagi na te uciążliwości.

"Wreszcie należy rozważyć, czy takie ustawienie oświetlenia, które oślepia w nocy osoby znajdujące się w okolicach tego boiska, nie stanowi naruszenia norm administracyjnych - w szczególności norm prawa budowlanego" - czytamy w dokumencie.

Oczekujemy na odpowiedź prezydenta.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.