Reklama

Wiadomości

  • 1 stycznia 2022
  • 22 lutego 2022
  • wyświetleń: 4802

Lodowisko powróci na plac pod "Żyrafą" w przyszłym sezonie

Z uwagi na zły stan techniczny, w tym sezonie nie ma lodowiska na placu pod „Żyrafą”. Ślizgawka wróci jednak na swoje miejsce wraz z początkiem kolejnego sezonu. W przetargu wyłoniona została firma, która zobowiązała się do wykonania prac.

lodowisko na Placu pod Żyrafą
Lodowisko na Placu pod Żyrafą w minionych latach · fot. MOSiR Tychy


Tej zimy tyszanie mogą korzystać z lodowisk sezonowych przy ulicy Brzozowej oraz na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Wraz z początkiem kolejnego sezonu lodowisko wróci także na plac pod „Żyrafą”. Wykona je firma PIRUET sp. z o.o. z Warszawy, która podczas przetargu przedstawiła najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na kwotę 657 681,00 złotych.

Cena obejmuje m.in. przygotowanie i wyrównanie podłoża, dostawę i montaż fabrycznie nowego systemu ziębniczego tafli o powierzchni 800m2 wraz z bandami, nowego agregatu, panelu elektrycznego czy wytworzenie tafli lodu o grubości 5 centymetrów.

Do budowy lodowiska mają zostać wykorzystane nowoczesne i praktyczne rozwiązania, dzięki którym nowe lodowisko ma być najnowocześniejszym i najbardziej wydajnym ze wszystkich sezonowych lodowisk w Tychach.

Przypomnijmy, że rozstrzygnięty właśnie przetarg na budowę lodowiska pod Żyrafą jest już trzecim postępowaniem. Na początku grudnia unieważniono drugi przetarg. Oferty przedstawiły dwie firmy: ELCAT Beata Latusek z Tychów, która chciała zbudować ślizgawkę za 755 000,00 zł oraz GAMAK sp. z o.o. z Jastrzębia-Zdroju, która proponowała postawienie lodowiska za 736 770,00 zł. Kwoty te jednak przewyższały wyznaczony przez miasto próg 600 tys. zł. W pierwszym postępowaniu przetargowym, które zakończyło się na początku listopada nie złożono natomiast żadnej oferty.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.