tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 grudnia 2021

Podtrucie tlenkiem węgla w mieszkaniu przy Budowlanych

We wtorek, 28 grudnia około godziny 20:50 w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Budowlanych 16 doszło do podtrucia tlenkiem węgla u dwóch kobiet. Mogło to być spowodowane wadliwym działaniem podgrzewacza do wody.

straż pożarna, tlenek węgla
Podtrucie tlenkiem węgla w mieszkaniu przy Budowlanych - interwencja służb - 28.12.2021 · fot. 112tychy.pl


Dyżurny tyskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o możliwym zatruciu tlenkiem węgla w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Budowlanych 16. Na miejsce zgłoszenia zadysponowane zostały: zastęp strażaków oraz zespół ratownictwa medycznego. Po dotarciu pod wskazany adres strażacy wykonali pomiary stężenie tlenku węgla, które potwierdziły obecność tego śmiercionośnego gazu.

Dwie kobiety przebywające w mieszkaniu zostały przebadane przez przybyłych na miejsce ratowników medycznych. Na szczęście ich stan zdrowia nie wymagał hospitalizacji. Strażacy dodatkowo wykonali pomiary w pozostałych mieszkaniach. Tam mierniki nic nie wykazały.

a miejsce wezwany został przedstawiciel administratora budynku. Lokatorki mieszkania otrzymały zakaz użytkowania gazowego podgrzewacza wody do czasu jego sprawdzenia przez specjalistę, a administrator obiektu ma sprawdzić stan komina wentylacyjnego.

Po ponad dwóch godzinach działania na miejscu zostały zakończone.

ar / tychy.info
źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.