tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 grudnia 2021

Mieszkania od dewelopera w Zabrzu: koniecznie upewnij się, czy są dobrze zintegrowane z tkanką miejską!

Materiał partnera:

Nowe inwestycje mieszkaniowe w sercu Aglomeracji Śląskiej zwykle cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony kupujących. Trudno się temu dziwić. Szacuje się, że mieszkają tu ponad dwa miliony osób. O czym warto pamiętać przed zakupem mieszkania od dewelopera?

Linkhouse


Nowe mieszkania w Zabrzu — co trzeba wiedzieć?Jest to ludne, zamieszkane przez około 170 tysięcy osób miasto, które znajduje się w centralnej części Konurbacji Górnośląskiej. Od zachodu graniczy m.in. z Gliwicami, od południa z Rudą Śląską, a wschodnim sąsiadem jest miasto-powiat Bytom.

W mieście powstaje wiele ciekawych inwestycji mieszkaniowych. Jedną z tych, która wzbudza największe zainteresowanie, są budowane przez dewelopera działającego w Zabrzu - Dom100.eu - Apartamenty Zabrze Centrum. W bliskim sąsiedztwie znajduje się m.in. Sąd Rejonowy, szpital oraz liczne punkty handlowe.

Firma tworzy komfortowe lokale mieszkalne o powierzchniach wahających się od 43 do nawet 124 metrów kwadratowych. Osiedle jest zamknięte i monitorowane, a na dodatek odnajdziemy tu proekologiczne rozwiązania, jak panele fotowoltaiczne do zasilania części wspólnych, system automatycznego podlewania, czy stację ładowania pojazdów elektrycznych.

Nowe osiedla — jakie standardy powinny spełniać?Bez wątpienia trzeba docenić te firmy, które tworzą projekty funkcjonalne i użyteczne. Bez względu na to, czy interesuje nas dom do kupienia w Zabrzu, apartament, czy kawalerka, bardzo ważny jest funkcjonalny układ pomieszczeń oraz wysoki standard wykończeń.


Apartamenty Zabrze Centrum

Nie brakuje też osób, które docenią tak zwane inwestycje towarzyszące. Przykładowo deweloper Dom100.eu zadeklarował, że po ukończeniu prac nad Apartamentami Zabrze Centrum, zasadzi dwa tysiące drzewek i krzewów. Górny Śląsk to region, który w sezonie grzewczym wciąż walczy ze smogiem, dlatego też zawsze warto pochwalić firmy, które inicjują takie działania. Za jakiś czas, gdy drzewa urosną, każde z nich będzie produkować tlen, a przy okazji zredukuje liczbę szkodliwych pyłów.

Czym jest tkanka miejska i dlaczego nowe osiedla muszą być z nią odpowiednio zintegrowane?

Historia tego określenia sięga drugiej połowy XIX wieku, jednak z czasem jej znaczenie zostało poszerzone. Początkowo chodziło o zachowanie zasady wymienności obiektów (czyli zastępowania starych budowli nowymi) bez naruszania struktury na przykład ulicy czy dziedzińca.

Z biegiem lat tkanka miejska zaczęła opisywać raczej powiązanie wybranych budowli z otoczeniem. Dziś często używa się tego określenia w szerokim ujęciu. Budynek powiązany z tkanką miejską nie tylko nie może naruszać struktury ciągu komunikacyjnego, ale też musi być odpowiednio połączony na przykład z siecią transportu publicznego.

W praktyce oznacza to, że nowe inwestycje mieszkaniowe nie mogą być samotnymi wyspami, które nijak nie są zintegrowane z miastem lub jedną z jego dzielnic. Takie „punktowe” osiedla są oddalone na przykład od przystanków autobusowych, głównych dróg czy sklepów i budynków użyteczności publicznej, co w ostatecznym rozrachunku utrudnia mieszkańcom codzienne funkcjonowanie.

Bez względu na to, czy interesuje nas mieszkanie od dewelopera w Zabrzu, czy w dowolnym innym mieście, warto dać szansę tym firmom, które ulokowały swoje inwestycje blisko dróg wylotowych, dworców autobusowych lub innych osiedli. Umiejętne wpasowanie mieszkań lub domów w otoczenie znacznie ułatwi nam funkcjonowanie i sprawi, że będzie nam się tam żyło o wiele bardziej komfortowo.